Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

HN: Krajský zastupitel Pajonk odmítá realizaci nové nemocnice bez alternativ

HN: Krajský zastupitel Pajonk odmítá realizaci nové nemocnice bez alternativ

O jediný hlas minulý týden definitivně schválili zastupitelé Zlínského kraje největší investici v jeho historii − výstavbu nové nemocnice ve zlínských Malenovicích. Osmimiliardový superprojekt lidoveckého hejtmana a senátora Jiřího Čunka, který prosadil především za pomoci hnutí STAN, má ale kritiky v řadách opozice, lékařů, architektů i akademiků. Podle nich kraj zamlčuje podstatné informace a nepřistupuje na debatu. Do prošetřování plánované výstavby se navíc podle zjištění HN pustila zlínská hospodářská kriminálka.

V mediích se hejtman vyjadřoval tak, že rekonstrukce stávající nemocnice by byla o hodně dražší. Když si redakce vyžádala na základě zákona o svobodném přístupu k informacím veškeré podklady, které má samospráva k takovým závěrům k dispozici, dostala studii z roku 2008. Opoziční zastupitel Tomáš Pajonk (Svobodní) je přesvědčený, že kraj nemohl dostatečné porovnat (ne)výhodnost renovace starého špitálu oproti stavbě nového areálu. „To svědčí o kvalitě toho, jak se porovnávaly varianty -jednu jsme si vykreslili do poslední kachličky a druhou vycucali z prstu,“ kritizoval přístup samosprávy. Podle něj měl kraj zadat posudek, který by jasně stanovil, na kolik korun by renovace vyšla. „K tomu ale nikdy nedošlo. Hejtman nechtěl hrát fér,“ dodal Pajonk.

Celý článek čtěte zde

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31