O jediný hlas minulý týden definitivně schválili zastupitelé Zlínského kraje největší investici v jeho historii − výstavbu nové nemocnice ve zlínských Malenovicích. Osmimiliardový superprojekt lidoveckého
Radní Zlínského kraje schválili nové opravy škol za 30 milionů korun. Ani vzhledem ke sníženým příjmům v dopravě a nemocnicích nechce hejtman plánované investice omezovat.
Radní Zlínského kraje schválili nové opravy škol za 30 milionů korun. Ani vzhledem ke sníženým příjmům v dopravě a nemocnicích nechce hejtman plánované investice omezovat.
Nová krajská Baťova nemocnice ve Zlíně nevznikne. Při dvakrát odloženém hlasování neudržel hejtman Jiří Čunek jednotnou koalici. Co to znamená pro budoucnost nemocnice i krajské
Vedení Zlínského kraje zvažuje podání trestního oznámení kvůli jednomu z posudků, které před několika dny rozeslali svým kolegům zastupitelé za Svobodné a Soukromníky. Týká se
Krajská rada schválila investiční záměr nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Poslední slovo ale budou mít zastupitelé. Jednání je naplánované na 8. dubna. …Proti budou s největší
Inkluze zbytečně navyšuje výdaje v českém školství a ubližuje talentovaným i hendikepovaným dětem, uvedla v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Markéta Šichtařová. Zrušením celého projektu by podle ní stát výrazně ušetřil.
Šichtařová zmínila inkluzi jako neúspěšný projekt, který přetěžuje vzdělávací systém i státní pokladnu. „Celkově ten princip je špatně, protože to ubližuje jak talentovaným dětem, tak i hendikepovaným. Ubližuje to i personálu, který se kolem toho točí,“ nechala se slyšet ekonomka.
Nutnost seškrtání výdajů v českém školství zdůraznil i další z hostů pořadu, ekonom Lukáš Kovanda. „Řada expertů na školství se shoduje v tom, že inkluze je nákladné opatření a nenese kýžené ovoce,“ upřesnil.
České a evropské školství celkově by podle něj potřebovalo zásadní reformu. „Úroveň školství v České republice je dlouhodobě neuspokojivá,“ upozornil Kovanda. „Je to fenomén, který je patrný v řadě dalších evropských zemí,“ dodal s poukazem na tristní výsledky evropských studentů v rámci mezinárodních srovnání.
Šichtařová upozornila, že státní aparát by se měl celkově zbavit většího počtu svých zaměstnanců. Například počet úředníků podle ní za posledních deset let výrazně narostl. Zároveň nástroje na zredukování počtu úředníků jsou podle ní značně omezené.
„Problém je spíše technického rázu. Museli bychom pravděpodobně zrušit nebo zásadně předělat služební zákon,“ uvedla Šichtařová. „Zákon velmi komplikuje propouštění i přebytečných státních úředníků,“ uzavřela odbornice.