Hubáčková a Beneš poškozují českou ekonomiku, zlobí se Svobodní

Hubáčková a Beneš poškozují českou ekonomiku, zlobí se Svobodní

Svobodní se opřeli do lidovecké ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové, která během prázdnin bez většího povšimnutí médií podepsala dohodu o spolupráci při ochranně klimatu s energetickou firmou ČEZ. Podle tohoto materiálu má právě polostátní energetický gigant dosáhnout uhlíkově neutrálního provozu už v roce 2040, tedy o deset let dříve, než se původně počítalo. Takový plán Svobodní odmítají, protože povede k dalšímu růstu cen energií a zesílení závislosti naší země na dodávkách ze zahraničí.

„Česká republika potřebuje mít zdroje, které budou spolehlivě a rychle reagovat na výkyvy při výrobě elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Uhelné elektrárny těmito zdroji mohou být za daleko přijatelnější cenu, než elektrárny poháněné plynem, který se bojíme v Brdech těžit. Uhlí si naopak umíme obstarat sami, a ještě mnoho kvalitního se nachází v nedávno zavřených nebo pomalu zavíraných dolech,“ uvedl předseda Svobodných Libor Vondráček, který již opakovaně prohlásil, že za hlavní příčinu současné energetické krize pokládá přehnaně zelnou politiku EU, kterou papouškuje také český kabinet. 

„Politika lidovecké ministryně životního prostředí z koalice SPOLU je sebevražedná a generální ředitel ČEZu poškozuje těmito proklamacemi nejen českou ekonomiku, ale zejména minoritní akcionáře ČEZu, na které se v jiných věcech zcela správně bere zřetel,“ nebál se ostrých slova Vondráček. 

„Svobodní dlouhodobě říkají, že bruselská zelená politika je nejzásadnější příčinou současných problémů s energiemi a poslední české vlády jsou spolupachateli této tristní situace,“ dodal předseda Svobodných. 

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31