Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

„Dotace bychom měli co nejvíce škrtat, platí je všichni a dostávají je jen vyvolení“, řekl Libor Vondráček u Xavera v XTV

„Dotace bychom měli co nejvíce škrtat, platí je všichni a dostávají je jen vyvolení“, řekl Libor Vondráček u Xavera v XTV

Předseda Svobodných Libor Vondráček jde do letošních voleb za formaci Trikolora Svobodní Soukromníci. V rozhovoru v XTV Luboše Xavera Veselého hovořil o plánech společného uskupení, kontaktní kampani, která právě probíhá a uvedl také, jakou pozici obsadil ve stínové vládě, kde figuruje i Václav Klaus ml.

„Máme tu výhodu, že jsme začali s kontaktní kampaní na jihu Čech velice brzy. Lidi, které potkáváme, nám dodávají energii. Přicházejí nám vyjádřit podporu, sympatie a říct, že s námi souhlasí. A v této kontaktní kampani je to, řekl bych, ještě ve větší míře, než když jsme kandidovali samostatně,“ řekl na úvod předseda Svobodných Libor Vondráček.

Luboš Xaver Veselý poznamenal předvolební průzkumy, podle kterých to na postup do Sněmovny zatím nevypadá. „Co se týká globálu, já moc předvolebním průzkumům nevěřím,“ uvedl a dodal proč.

„Minulý senátorský souboj Milan Štěch versus náš aktuální senátor Jaroslav Chalupský, který měl ještě hodinu před uzávěrkou druhého kola kurz sedm a teď sedí v Senátu,“ říká.

„Za mě je potřeba bojovat do poslední chvíle a nemyslím si, že průzkumy rozhodují o tom, kdo bude a kdo nebude sedět ve Sněmovně. Nás to nijak nebrzdí, my pokračujeme podle našeho plánu a příliš je neměníme,“ dodal k předvolebním průzkumům.

Zmínil také témata, na která se ho lidé, které potkává v kampani, nejčastěji ptají. „Aktuálně nejvíc lidé řeší návrat dětí do škol. Mají strach, že budou někde odstrkované, a tak jak už znají školní prostředí, bojí se, že děti, které nebudou testované, mohou být šikanované,“ upozorňuje Libor Vondráček.

Školy by se plošně podle jeho slov už zavírat neměly. „Děti, které tam sedí nejsou ohroženy chorobou a je potřeba, aby škola sloužila jako prostor, kde se lidé vzdělávají i po té fyzické stránce. Mluvilo se o tom, že netestované děti nebudou moct zpívat, to mi přijde naprosto absurdní,“ říká.

Zbytek společnosti se podle něj musí chovat zodpovědně ke svému vlastnímu zdraví a ke svému okolí. „Ale toto se trochu vytratilo. Poslední dva roky, kdy tady máme tu chorobu, by se mělo apelovat na lidi, aby přemýšleli, jestli se chovají dobře ke svému tělu, pak by nemuseli tak často potřebovat služby nemocnic.“

Formace Trikolora Svobodní Soukromníci má také svoji stínovou vládu, kde překvapivě získat post i Václav Klaus mladší, který je ministrem školství. „Oznámil, že končí jako kandidát ve smyslu v těchto volbách, ale když jsme přemýšleli, koho bychom jako experta navrhli, tak jsme navrhli jeho a on to přijal,“ vysvětlil.

Libor Vondráček je stínovým ministrem zahraničí. „Můj vztah k EU a moje znalost vztahu našeho práva a toho evropské unie je něco, čím se zabývám,“ dodal.

V případě, že by byla formace úspěšná, plánují zůstaa jako jeden celek. „Chceme mít jeden poslanecký klub a jsme si vědomi, že jedině pokud zůstaneme jednotní, tak můžeme hájit náš program co nejsilněji,“ říká Vondráček.  

Naznačil i další body z předvolebního programu. „Máme seznam 36 úřadů na zrušení,“ to by prý ušetřilo našemu rozpočtu 320 miliard korun. Konkrétním adeptem na zrušení je Ministerstva průmyslu a obchodu či sloučení Ministerstva kultury s Ministerstvem školství.

Snížit výdaje by chtěl i v dotacích. „Dotace bychom měli co nejvíce škrtat, platí je všichni a dostávají je jen vyvolení, a to je určitě špatně,“ uzavřel.

Na všechny tyto otázky najdete odpověď, pokud si pustíte celé video dostupné na této adrese: https://xtv.cz/…/ano-va-clav-klaus-mlads-i-je-zpe-t-byl…

Zdroj: Parlamentní listy.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Ing. Jaroslav Chalupský

Ing. Jaroslav Chalupský

senátor za Svobodné – obvod 15

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31