Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček: V poslední době se vytrácí svoboda i odpovědnost

Vondráček: V poslední době se vytrácí svoboda i odpovědnost

Zrušíme současný zákon o státní službě a budeme prosazovat trestní a materiální odpovědnost pracovníků státní správy za způsobené škody v případě porušování zákonů,“ tak zní náš program a já vysvětlím proč…

Odpovědnost je možná nejdůležitější slova současnosti . Jako Svobodní máme ve jméně svobodu, ale uvědomujeme si, že svoboda musí jít ruku v ruce s odpovědností . Obojí se v poslední době bohužel vytrácí, a to má zásadní vliv na motivaci lidí dělat věci kvalitně, poctivě a naplno (ve veřejném sektoru obzvlášť).

Všichni jsou jen lidé, všichni někdy chybují. Za chyby se ovšem musí platit a bez dobře odvedené práce nemají být koláče, to platilo za dobrých časům první republiky a mělo by i dnes.

Zaměstnanci v soukromém sektoru i živnostníci odpovědnostní vztahy znají dobře a mají je jasně nastavené. Ví, že pokud něco sami zaviní, tak to budou právě oni, kteří za to zaplatí. Tyto zcela přirozené vztahy je potřeba dostat i do veřejného sektoru. Za chyby úředníků, státních zaměstnanců nebo politiků dnes většinou platí všichni daňoví poplatníci. To se musí změnit, proto má osobní odpovědnost těchto lidí v našem programu významné místo.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31