Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Konec Kazisvěta. Žít dovoleno! Tady je okres krále Miroslava.

Konec Kazisvěta. Žít dovoleno! Tady je okres krále Miroslava.

Vláda už rok nehledá žádné šetrnější řešení a naposledy přistoupila dokonce ke zcela nelogickému a neefektivnímu uzavření všech okresů. Vyhlídky navíc nejsou optimistické. Dochází pouze k posouvání platnosti zákazů. „Už jen dva až čtyři týdny“, zaznělo z úst vládních představitelů nesčetněkrát a ani žádný relativní termín v návaznosti na proočkovanost nezní. Při žádosti o tři týdny jsme říkali, že vláda určitě opět nedodrží slovo. Když jí ale nestačil ani čtyřtýdenní nouzový stav, rozhodli jsme se nic neodkládat a provést pozitivní změnu, alespo%n v případě okresů.

„O pozitivním efektu dosavadních lockdownů můžeme silně pochybovat. Při dostupnosti respirátorů FFP2 a FFP3 pro širokou veřejnost a vakcíny pro rizikové skupiny, se ovšem všechny pochybnosti rozplývají. V tu chvíli lockdowny v návaznosti na tvrzení o vakcíně, postrádají jakýkoliv smysl,“ říká místopředseda strany a královéhradecký lékař Miroslav Havrda.

Kdy ten den nastane? To vláda neříká. První podmínka je již nějakou dobu splněna a ta druhá by měla jít dopočítat. Jenže vláda raději než aby počítala straší. Vypráví o tom, jak můžeme mít zavřeno do půlky roku, ale zároveň nemůžeme od května odškodňovat poškozené podnikatele, kteří si mají kvůli rozhodnutí vlády půjčit a zadlužit se.

Nejistotu a informační vakuum se rozhodl řešit Bert Bartas, znojemský lékař a náš jihomoravský krajský předseda: „Pokud vezmu do úvahy aktuální tempo a předpoklady na nejbližší týdny, do konce dubna by mělo být vyočkováno 2x 2 136 000 vakcín. Což shodou okolností přibližně odpovídá skupině lidí nad 65 let. Ta část z nich, která své očkování nepodstoupí, pomyslně přenechala svá místa chronicky nemocným mladším a záchranářům a spol.“

K současné situaci se vyjádřil také náš předseda Libor Vondráček: „Naši Svobodní lékaři mají jednotné stanovisko k hlídání okresů. S vědomím, že nedostatek finančních prostředků ve zdravotnictví je příčinou nedostatku personálu, považujeme hlídání hranic okresů za zcela bezdůvodné plýtvání lidskými silami i financemi.“

Opakovaným slibům typu „Už jen tři týdny,“ Svobodní nevěří. Proto jsme demonstrativně překryly značky „začátek/konec okresu“, abychom poukázali na to, že plošná opatření nefungují a jejich prodlužování nemá další smysl.

A trochu obrazně dodáváme: „Pokud budeme nemocnou květinu zalévat, tak že bude přelitá, a my na ní budeme stále lít litry vody, nepomůžeme jí.

*Dotaz CNN: Nebojíte se, že překrytí je přestupek a přijde následně postih?

“Vláda stále dokola prodlužuje taková nařízení, že je dnes protiprávní skoro vše – chození do práce, venčení kočky po deváté hodině nebo procházka po prázdné ulici bez respiratoru.

Podle pokynu Ministerstva Vnitra je dnes protiprávní dokonce i demonstrováni v cizím okrese, což je podle většiny právníků protiústavní.

Sama vláda tedy jedná opakovaně protiústavně, takže nám, ani nikomu jinému, nejde zrovna dobrým příkladem.

My jsme přesvědčeni, ze naše jednání nesplňuje skutkovou podstatu žádného přečinu, a postihu za spáchání přestupku se bojíme méně, než dalších škodlivých kroků naší vlády.

V době, kdy je právo shromažďovací tak silně narušování jako dnes nám, ale mnoho jiných způsobů, jak protestovat proti tomuto stylu vládnutí nezbývá. A rozhodne si nemůžeme dovolit sedět v koutě a nedělat nic.”

Odběr dalších Svobodných novinek a Týdeníku Svobody

DESATERO DOPORUČENÍ PODLE ZDRAVÉHO ROZUMU NAŠIM POLITIKŮM A OBČANŮM PRO NÁVRAT Z COVIDOVÉ KRIZE:

  1. Soustředit zdravotní péči a očkování (dobrovolné) na všechny ohrožené skupiny obyvatelstva stanovené infekcionisty, epidemiology, imunology, případně dalšími lékařskými profesemi.
  2. Dodržovat osobní ochranná preventivní opatření 4R: Ruce – Rozestup – Rouška (ve vybraných rizikových prostorách) – Rozum a užívat vitamín C a D a zinek.
  3. V případě onemocnění co nejdříve zahájit samoléčbu a dodržet její principy (acylpyrin/aspirin, vitamin D a C, zinek, pravidelné větrání společných prostor, dostatek tekutin, erdomed, příp. sinupret či bromhexin).
  4. Okamžitě uvolnit prezenční formu výuky na všech typech škol (naprosto zásadní požadavek pro obnovu návyků dětí a mládeže, pro obnovu imunity, pro obnovu sociálních kontaktů, k zamezení psychických a psychosomatických problémů).
  5. Uvolnit okamžitě veškeré volnočasové aktivity ve venkovních prostorech včetně lyžařských středisek pro všechny skupiny obyvatelstva za striktního dodržování bodu č. 2. (omezeními se velmi silně a rychle snižuje přirozená imunita).
  6. Uvolnit všechny volnočasové sportovní aktivity ve vnitřních prostorech za striktního dodržování bodu č. 2 a stanovit počet osob na metr čtvereční, např. 1 osoba na 10 až 15 m2.
  7. Zvýšit podíl přirozeného pohybu (chůze do schodů, běh a další) ve venkovních prostorách bez roušky pro zvýšení přirozené imunity.
  8. Otevřít všechny maloobchodní prodejny, prodejny v nákupních střediscích a provozovny služeb za striktního dodržování bodu č. 2., např. 1 osoba na 10 m2.
  9. Otevřít všechna ubytovací, lázeňská, restaurační a gastronomická zařízení při dodržování určitého počtu osob u stolu, respektive počet osob na metr čtvereční.
  10. Otevřít všechna divadla a kina a povolit pořádání koncertů, plesů a dalších společenských akcí s tím, že jejich kapacita bude první měsíc snížena za striktního dodržování bodu č. 2.”

Autory jsou: profesor epidemilogie a vakcinolog Jiří Beran, imunolog doktor Jaroslav Svoboda, docent děkan Narodohospodarske fakulty VŠE Miroslav Ševčík a předseda podnikatelských odboru Radomil Bábek.

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR! ✌️ Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021):

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR! ✌️ Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021) from GoschaTV1 / Vimeo on Vimeo.

Zdravotnictví bylo zahlceno už v roce 2015:

Aktuální video prof. Jiřího Berana:

Video svobodná hospoda s lékaři o COVID:

Vzkaz prof. Jiřího Berana:

Zdeněk Hostomský: Lockdown je hození ručníku do ringu, prohra civilizační i vědecká

Lockdown je hození ručníku do ringu, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS biochemik a ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky Zdeněk Hostomský. V Partii 21. 3. dodál: „Kdy děti do školy? No zítra je pondělí, tak zítra!“

Pro pobavení na závěr

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

Politická rozprava: Pavel Strunz o účelovém používání předběžné opatrnosti

Proslov z Republikového sněmu, 11. 11. 2023.

PŘEPIS PROJEVU

Vážení spolustraníci, vážené spolustranice, milí hosté a samozřejmě, milé hostesky,

pohovořím o předběžné opatrnosti.

Jsem-li předběžně opatrný, nedopustím masovou imigraci ze zemí s jinými kulturními vzorci. Protože vím, že se mi to může vymstít v časovém horizontu jedné generace. Jsem-li předběžně opatrný, nezanedbávám armádu, časová konstanta vybudování armády je deset let, geopolitická situace se však může změnit za kratší dobu. Ještě v roce 2009 v Praze podepisovali Obama a Medvěděv redukci jaderných zbraní, necelých pět let poté Rusko anektovalo Krym. Jsem-li předběžně opatrný, nezakážu si zákonem dva ze tří stabilních zdrojů energie, uhlí a jadernou energetiku, což se vbrzku projeví na energetické bezpečnosti.

Po těchto příkladech oprávněné předběžné opatrnosti považte, co se děje u našich, stále ještě bohatých, sousedů v Německu. V několika politikách, migrace, armáda, jaderná energetika, Německo aplikovalo předběžnou neopatrnost. To má své důsledky. Slabou armádu v turbulentních časech, kriminalita roste, imigranti se zhusta neztotožňují s německým státem, vysoké ceny energií vyhání firmy z Německa, konkurenceschopnost upadá. Proto je těžko pochopitelné, že takto předběžně neopatrné Německo naopak bylo a je předběžně přeopatrnělé stran globálního oteplování, které hypoteticky může mít důsledky až za několik generací. Tedy dlouho po dokonaných důsledcích masové imigrace, zanedbávání armády, odklonu od jádra a uhlí. Německo převzalo paniku Grety Thunberg a stalo se motorem doktríny Green Deal.

Protože se Německo osvědčilo v několika ohledech jako odstrašující příklad, neměla by se Česká republika u něj inspirovat bez mimořádné obezřetnosti. Bohužel je však z některých prohlášení zřejmé, že česká vláda se na toto Německo hodlá čím dál víc orientovat. Hodlá například opakovat některé jeho energetické chyby. Odstoupení od uhlí, masovou podporu obnovitelných zdrojů, ale i zákaz spalovacích motorů. Ministr průmyslu potvrzuje cíl ukončit spalování uhlí do roku 2033, zároveň Petr Fiala protlačuje nestabilní a obtížně regulovatelné obnovitelné zdroje energie bez vyřešení ukládání přebytků.

To si vyžádá paradoxní doplnění energetiky o zdroje spalující zahraniční fosilní palivo, zemní plyn, tedy nyní LNG, i z nestabilního Blízkého Východu, ale i oklikou z Ruska, za vyšší sazby než dříve, samozřejmě. Pokud se tak stane, bude to za cenu ztráty konkurenceschopnosti, za cenu, že se staneme hlubokým dovozcem elektřiny, což též nepřispěje k energetické bezpečnosti. Bude to za cenu obrovských regulací připomínajících socialistické plánované hospodářství, tzn. neférové podmínky a naprosté pokřivení trhu.

Naše vláda přestává být předběžně obezřetná v krátko a střednědobém horizontu.  Používá pouze Green Deal, a přitom se tak děje za situace, kdy větší světoví producenti skleníkových plynů, než je Evropská unie, si konkurenceschopnost takovouto doktrínou nepodkopávají.

Zároveň o správnosti premis antropogenního globálního oteplování pochybují i významní vědci, jedním z nich je kvantový fyzik John Clauser, nositel Nobelovy ceny za fyziku roku 2022. Ten letos podepsal petici proti klimatickému alarmismu. Kolega Clauser říká: „Populární narativ o změně klimatu odráží nebezpečné zkorumpování vědy. Chybná klimatická věda metastázovala do masivní šokové novinářské pseudovědy. Žádná skutečná klimatická krize neexistuje, existuje však krize energetická.“ Takové prohlášení chce odvahu. Nepapouškovat mantry jako dekarbonizace či klimaticky neutrální společnost může dnes vědcovi přinést nepříjemnosti. Pravděpodobnost financování jeho výzkumu se rapidně sníží. To je to zkorumpování vědy, o kterém hovoří Clauser.

Vážení, všiml jsem si nedávno zvláštní symbiózy. Zatímco Čína začíná lovit mozky na Západě, některé mozky na Západě vymýšlejí, jak jí lov usnadnit. Greta Thunberg a její řídící mozky v Evropské unii v zásadě vyhrály. A já doufám, že jenom bitvu, nikoli však válku.

Čekají nás eurovolby. Obdobně jako loni na sněmu, upozorňuji i letos předběžně opatrnicky naše budoucí europoslance, aby se naočkovali proti bruselóze. Ta, jak známo, způsobuje politickou sterilitu u velkých zvířat. Sami sobě položte otázku: co udělala EU za dvacet let našeho členství dobře? Myslím, že těch pozitivních počinů je velmi málo. Naši naočkovaní europoslanci se mohou pokusit to změnit. Konkrétně v energetice mohou prosazovat následující. Postavit se proti zákazu spalovacích motorů samozřejmě, prosazovat jadernou energetiku, bránit nesmyslným regulacím v rámci Green Dealu, neodstupovat od Energetické charty chránící investice do energetiky. Dle zdravého rozumu budou jistě konat i v jiných oblastech a já věřím, že z žádného našeho europoslance se nestane politický EUnuch. Děkuji za pozornost.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31