Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní si připomněli 90 let od úmrtí Viktora Dyka

Svobodní si připomněli 90 let od úmrtí Viktora Dyka

Dnes si Svobodní připomněli výročí 90 let od úmrtí Viktora Dyka. Vzpomínka se konala tradičně právě v rodném městě Viktora Dyka v Mělníku.

“Viktor Dyk byl mimořádný člověk, velký vlastenec, milovník svobody a kromě jiného taky ten autor, kterého mi osud přihrál do cesty při losování maturitní otázky z češtiny. Udělalo mi radost, že Jiří Payne připomněl výročí 90 let od jeho úmrtí a díky tomu se uskutečnila “Cesta do svobody” od jeho rodného domu až k jeho soše Na Vyhlídce v Mělníku,” řekl k dnešní akci, která se konala na soutoku Labe a Vltavy náš předseda Libor Vondráček.

„Viktor Dyk byl pravým tvůrcem ducha první republiky. Po jeho smrti už šlo vše jen z kopce,“ zaznělo od Jiřího Payna na adresu našeho novináře, politika a spisovatele, který před 90 lety tragicky zahynul. Na připomínku jeho památky promluvil také místní starosta, MUDr. Václav Ptáčník a historik JUDr. Miroslav Houška.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31