Vondráček: Jak volit prezidenta? Srdcem a rozumem, ne podle průzkumů!
Médii, průzkumnými agenturami a dalšími cestami je nám podsouváno, že jedině tři kandidáti mohou uspět. Možná je až příliš pozdě, na to, aby toto účelové
Médii, průzkumnými agenturami a dalšími cestami je nám podsouváno, že jedině tři kandidáti mohou uspět. Možná je až příliš pozdě, na to, aby toto účelové
Rád bych vzdal tímto článkem hold jedinému ministru naší historie, který ve své funkci a za své politické kroky zaplatil cenu nejvyšší. V prvních týdnech roku
Svobodní uspořádali pietní setkání k 98. výročí úmrtí Aloise Rašína, politika a zakladatele Československé republiky. V 11 hodin se sešli na místě, kde byl 5.
Pro nás je to DEN NEZÁVISLOSTI, státní svátek 28. říjen. A hlavní osobností naší svobody a samostatnosti je Dr. ALOIS RAŠÍN. Nezávislost a svobodu léta
Svobodní uspořádali pietní setkání k 97. výročí úmrtí Aloise Rašína, politika a zakladatele Československé republiky. V 11 hodin se sešli na místě, kde byl 5.
Inkluze zbytečně navyšuje výdaje v českém školství a ubližuje talentovaným i hendikepovaným dětem, uvedla v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Markéta Šichtařová. Zrušením celého projektu by podle ní stát výrazně ušetřil.
Šichtařová zmínila inkluzi jako neúspěšný projekt, který přetěžuje vzdělávací systém i státní pokladnu. „Celkově ten princip je špatně, protože to ubližuje jak talentovaným dětem, tak i hendikepovaným. Ubližuje to i personálu, který se kolem toho točí,“ nechala se slyšet ekonomka.
Nutnost seškrtání výdajů v českém školství zdůraznil i další z hostů pořadu, ekonom Lukáš Kovanda. „Řada expertů na školství se shoduje v tom, že inkluze je nákladné opatření a nenese kýžené ovoce,“ upřesnil.
České a evropské školství celkově by podle něj potřebovalo zásadní reformu. „Úroveň školství v České republice je dlouhodobě neuspokojivá,“ upozornil Kovanda. „Je to fenomén, který je patrný v řadě dalších evropských zemí,“ dodal s poukazem na tristní výsledky evropských studentů v rámci mezinárodních srovnání.
Šichtařová upozornila, že státní aparát by se měl celkově zbavit většího počtu svých zaměstnanců. Například počet úředníků podle ní za posledních deset let výrazně narostl. Zároveň nástroje na zredukování počtu úředníků jsou podle ní značně omezené.
„Problém je spíše technického rázu. Museli bychom pravděpodobně zrušit nebo zásadně předělat služební zákon,“ uvedla Šichtařová. „Zákon velmi komplikuje propouštění i přebytečných státních úředníků,“ uzavřela odbornice.