Přinášíme vám monitoring médií za období 9.–15. října 2020, který byl hlavně ve znamení voleb. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

Přinášíme vám monitoring médií za období 9.–15. října 2020, který byl hlavně ve znamení voleb. ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

Tisková zpráva, Praha, 16. 10. 2020

Milí příznivci svobody,

jistě jste zaznamenali historický úspěch Svobodných ve volbách do Senátu. Náš kandidát na Pelhřimovsku, Jarda Chalupský, porazil politického matadora, Milana Štěcha (ČSSD). Stali jsme se parlamentní stranou. V této souvislosti vám budeme každý týden přinášet monitoring médií, ve kterém se dozvíte aktuální aktivity Svobodných v médiích.

Níže vám přinášíme monitoring médií za období 9.–15. října 2020, který byl hlavně ve znamení voleb.

1) Server myslivost.

Server myslivost.cz se před druhým kolem senátních voleb věnoval otázkám myslivosti a návrhu zákona o nakládání se zbraněmi – ústavní právo legálně držet zbraň. Jaroslav Chalupský se vyjádřil PRO, na rozdíl od svého konkurenta ve volbách, Milana Štěcha, který hlasoval PROTI ústavnímu právu již letos v červnu v Senátu.

Článek v myslivosti

2) Druhé kolo senátních voleb.

Druhým kolem senátních voleb se zabývala téměř všechna média v ČR. Historický úspěch Jardy Chalupského jsme zaznamenali v celé řadě médiích. Namátkou přinášíme následující.

ČT 24

Na Pelhřimovsku zvítězil Chalupský za Svobodné

Kroměřížský deník

Zprávy z Česka – výsledky voleb do Senátu

TV Nova

V Senátu končí Milan Štěch

irozhlas.cz

Výsledky voleb a složení nově zvoleného Senátu

Seznam zprávy

Poražený Štěch je zklamaný z neúspěchu

Pelhřimovský deník, který jako jeden z prvních médií přinesl rozhovor s Jardou Chalupským.

Vyrovnaný souboj na Pelhřimovsku ovládl Jaroslav Chalupský

Prachatický deník

Co nejdříve chceme začít pomáhat sázením stromů, plánuje Jaroslav Chalupský

3) V Jihomoravském kraji podepsali zástupci KDU-ČSL, Pirátů, ODS se Svobodnými a Starostů pro jižní Moravu koaliční smlouvu.

ČT 24

Koaliční smlouva v Jihomoravském kraji

4) Povolební dění.

Deník Právo se věnoval povolební situaci v Senátu a složením senátních klubů.

Po dlouhém nočním jednání se vedení TOP 09 rozhodlo, že se v Senátu přidá k ODS, a posílí tak vazby kvůli vznikající středopravicové koalici do sněmovních voleb. Čtyři senátoři TOP 09, se rozešli s klubem STAN a přešli do frakce ODS, která se tím stala nejsilnějším klubem horní komory. Nic už tak nebrání, aby občanští demokraté navrhli znovu na šéfa Senátu Miloše Vystrčila z ODS, kterého podpoří i oslabený klub senátorů STAN a také lidovci.

Klub ODS měl po volbách 21 členů, ale společně se čtyřmi senátory za topku má 25 zákonodárců, navíc posílí ještě o nového senátora Jaroslava Chalupského zvoleného za Svobodné na 26 členů. Klub STAN naopak zeštíhlil na 24 členů.

Úspěchu Jardy Chalupského ve volbách se též věnoval Reflex, který ho označil za nejpřekvapivějšího vítěze letošních voleb.

ŠTĚSTÍ PŘEJE ODVÁŽNÝM

To se paradoxně povedlo až ve druhém kole málo známému jindřichohradeckému radnímu Jaroslavu Chalupskému, jenž přitom kandidoval jako nestraník za dosud mimoparlamentní Svobodné. Eurokritická strana, kterou kdysi založil Petr Mach, se totiž jako jediná napravo od středu nebála v tomto volebním obvodu postavit letos vlastního kandidáta. Chalupský sice neměl v prvním kole podporu žádné jiné strany, ale přesto si ho pravicoví voliči našli a při absenci jiného kandidáta z antibabišovského světa, poslali z druhého místa do finálového rozstřelu s Milanem Štěchem. Když se pak v druhém kole snížila účast a ti, kdo přišli volit, byli navíc motivováni hlavně podle hesla „Všichni proti vládním stranám“, stal se Jaroslav Chalupský nejen nejpřekvapivějším vítězem letošních senátních voleb, ale také historicky prvním senátorem za Svobodné.

Deník N, konkrétně Jan Moláček, ve svém článku uvádí, že za možným neúspěchem Milana Štěcha, mohl být jeho negativní názor na zbraňovou legislativu, na rozdíl od Jardy Chalupského, který se vyslovil pro.

Sestřelili Štěcha myslivci?

Zlínský kraj

Ve Zlínském kraji se rozhodovalo o koupi pozemků na nemocnici.

Stále ještě úřadující hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek podepsal smlouvy na odkup pozemků od Římskokatolické farnosti Zlín – Malenovice v hodnotě 41,8 milionů. Má na nich stát budoucí krajská nemocnice. Podle členů koaličních stran tak učinil až několik dní po prohraných volbách. Jeho jednání považují za nemorální a egoistické.

Svobodní se vyjádřili proti tomuto návrhu.

Čunek podepsal koupi pozemků na nemocnici

Hlavní město Praha

Radní Martin Halama z Městské části Praha 18, se účastnil tradiční akce vítání občánků.

Vítání občánků v Letňanech

5) Webové stránky Svobodných.

Svobodní mají historicky prvního senátora, stal se jím Jaroslav Chalupský

Pravidelné příspěvky na FB Svobodných.

Facebook – Svobodní

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Případné dotazy prosím směřujte na: mluvci@svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31