Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Soutěžte se Svobodnými

Soutěžte se Svobodnými

PŘÍBĚH NESVOBODY

literární soutěž (květen 2021):

Žijeme v době, v které se život změnil na statistiku, člověk byl degradován na položku a lidská duše byla ponížena na rozhraní pozitivity a negativity zdravotního testu. Chceme vědět, že člověk ještě existuje. S celou svojí komplexností a krásou variability lidskosti. Ukažte nám, že tomu tak je a pošlete nám Váš příběh. Zajímá nás jakýkoli text o Vás, nebo Vašich blízkých, Váš úhel pohledu, Vaše sny, co bude, nebo mělo být jinak, kdybychom mohli žít, jak jsme byli zvyklí.

Své texty posílejte na: pribehnesvobody@svobodni.cz

Do předmětu mailu napište Literární soutěž a k zaslanému dílu napište celé Vaše jméno a kontakt (tel, mail). Posílejte průběžně jakýkoli literární útvar o rozsahu 1 až 10 stran (ve Wordu). Tedy např. povídku, esej, úvahu, či báseň apod. Jedinou podmínkou je vztah k „době covidové“.

Každých čtrnáct dní do 30.6. vybereme jednoho výherce, jehož dílo se zveřejní a obdrží knižní cenu: Ceorge Orwell: 1984, Aldous Huxley: Konec civilizace, Ayn Randová: Atlasova vzpoura.

Literární soutěž již probíhá v plném proudu a prvním výhercem se stal pan Ing. Václav Prokůpek, PhD., Dr.h.c., kterému tímto blahopřejeme a děkujeme za jeho příběh, který nás velmi zaujal. Výherní příběh pana Prokůpka je k dispozici na tomto odkaze: Oblíbená učitelka v Plzni se nenechala očkovat, hrozí jí vyhazov

Nyní vám přinášíme další příspěvek z literární soutěže „Příběh nesvobody“. Tentokrát nesoutěžní, protože je z naší vlastní dílny. Paní Markéta Karešová velmi pěkně popsala svůj příběh, který je k dispozici k přečtení na tomto odkaze.

SOUTĚŽ VŠAK POKRAČUJE DÁLE! Na další výherce čekají hodnotné ceny. Podělte se s námi o své příběhy.

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31