Svobodní a městské služby

Svobodní a městské služby

Město, ve kterém chtějí Svobodní žít, nekomplikuje život svým občanům, maximálně investuje do svého rozvoje, ale také poskytuje kvalitní služby, pro které je ze své podstaty zřízeno. Každý si pod službami představí to své – někdo čisté a uklizené město, jiný město bezpečné, další zase město zajišťující kvalitní předškolní a školní docházku, město pečující o seniory, město kulturní. Všechny tyto představy má naše město naplňovat. Zároveň se musí vypořádat s často rozporuplnými, ale oprávněnými pohledy občanů, např. na hluk kulturních akcí, městskou policii pokutující místní za stání na chodníku, zaměstnance technických služeb odpočívajících při práci, úředníky městského úřadu, kteří nestíhají v návalu práce rozumět svým občanům.

Vedení města není jednoduchou záležitostí a vyžaduje značné manažerské zkušenosti. Svobodní Řevnice čerpají z dlouhodobé manažerské praxe svých kandidátů, a proto podporují obnovení funkce tajemníka tak, aby zaměstnanci úřadu měli jasně vymezené kompetence, práva a povinnosti. Svobodní se s obnovením této funkce zároveň zasadí o zrušení placených pozic dvou místostarostů. Svobodní Řevnice budou podporovat městskou policii za podmínky, že na místo pokutování slušných občanů bude zajišťovat jejich bezpečnost, za podmínky, že nebude přehlížet bezdomovce popíjející na lavičce alkohol, za podmínky, že bude sloužit občanům i v takových zdánlivých margináliích, jako je odchyt pobíhajících psů, řešení sousedských šarvátek nebo řešení odstavených vraků vozidel.

Svobodní Řevnice si také přejí čisté město, a proto budou podporovat technické služby jen za předpokladu, že budou mít kvalitní manažerské vedení, které bude dostatečně motivovat své zaměstnance, bude umět dobře rozdělit práci a tuto práci také kontrolovat. V čele technických služeb musí stát osoba, která dokáže přesvědčit radní o nutnosti obnovy technického zázemí, která dokáže obhájit své kroky před veřejností, osoba, která má jasnou představu o souběhu či návaznosti jednotlivých činností. V opačném případě budeme usilovat o outsourcování většiny náplně technických služeb.

Za několik posledních roků se v Řevnicích zlepšila péče o odpadové hospodářství a vodohospodářskou infrastrukturu. Ti, co se zde narodili, jistě vzpomenou na prázdninové dny, kdy ve vyšších polohách Řevnic netekla třeba dva týdny voda. Toto je již minulostí i díky tomu, že správa vodovodu a kanalizace přešla přímo pod město, resp. společnost EKOS Řevnice. Bude zapotřebí v nadcházejícím období dále podporovat tuto společnost, jako společnost zajišťující jednu z nejvýznamnějších služeb řevnickým občanům. Zasadíme se o to, aby podobně, jako je tomu dnes u správy lesa, alespoň jeden den v týdnu mohl občan Řevnic navštívit pracovníka společnosti EKOS přímo na městském úřadě a vyřešit s ním aktuální problémy či požadavky. Nedostupnost sídla společnosti je dle naší zkušenosti velkým handicapem.

Někteří z našich kandidátů se museli v uplynulém volebním období potýkat s ataky na vedení školského zařízení. Od počátku jsme deklarovali, že máme zájem na stabilitě řevnické školy, a také jsme v tomto duchu vystupovali. Co však vnímáme jako aktuální hrozbu je dostatečnost kapacit a kvality předškolního a školního vzdělávání, zvláště v době, kdy se město plánuje postupně rozrůstat o nové lokality, do kterých bude chtít přilákat mladé rodiny s dětmi. Každé rodině, která nebude mít možnost umístit své dítě do městské školky, poskytneme příspěvek na umístění dítěte do některé z místních soukromých školek. Pro rodiče, kteří se o své děti budou starat doma, nabídneme část těchto peněz formou dodatečných poukázek na sport a kulturu.

Nezmínili jsme zde řadu dalších služeb, kterými město Řevnice usnadňuje nebo zpříjemňuje život řevnickým občanům. Jen na výčtu výše uvedeného je zřejmé, že řídit město není záležitostí osobních ambicí jednotlivce a uspokojování jeho partikulárních zájmů. Řídit město a poskytovat občanům Řevnic kvalitní a efektivní služby vyžaduje mnoho zkušeností a dovedností. Dejte nám ve volbách svůj hlas a my Vám dokážeme, že na to máme.

Svobodní Řevnice – volební č. 4.

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31