Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní a městské služby

Svobodní a městské služby

Město, ve kterém chtějí Svobodní žít, nekomplikuje život svým občanům, maximálně investuje do svého rozvoje, ale také poskytuje kvalitní služby, pro které je ze své podstaty zřízeno. Každý si pod službami představí to své – někdo čisté a uklizené město, jiný město bezpečné, další zase město zajišťující kvalitní předškolní a školní docházku, město pečující o seniory, město kulturní. Všechny tyto představy má naše město naplňovat. Zároveň se musí vypořádat s často rozporuplnými, ale oprávněnými pohledy občanů, např. na hluk kulturních akcí, městskou policii pokutující místní za stání na chodníku, zaměstnance technických služeb odpočívajících při práci, úředníky městského úřadu, kteří nestíhají v návalu práce rozumět svým občanům.

Vedení města není jednoduchou záležitostí a vyžaduje značné manažerské zkušenosti. Svobodní Řevnice čerpají z dlouhodobé manažerské praxe svých kandidátů, a proto podporují obnovení funkce tajemníka tak, aby zaměstnanci úřadu měli jasně vymezené kompetence, práva a povinnosti. Svobodní se s obnovením této funkce zároveň zasadí o zrušení placených pozic dvou místostarostů. Svobodní Řevnice budou podporovat městskou policii za podmínky, že na místo pokutování slušných občanů bude zajišťovat jejich bezpečnost, za podmínky, že nebude přehlížet bezdomovce popíjející na lavičce alkohol, za podmínky, že bude sloužit občanům i v takových zdánlivých margináliích, jako je odchyt pobíhajících psů, řešení sousedských šarvátek nebo řešení odstavených vraků vozidel.

Svobodní Řevnice si také přejí čisté město, a proto budou podporovat technické služby jen za předpokladu, že budou mít kvalitní manažerské vedení, které bude dostatečně motivovat své zaměstnance, bude umět dobře rozdělit práci a tuto práci také kontrolovat. V čele technických služeb musí stát osoba, která dokáže přesvědčit radní o nutnosti obnovy technického zázemí, která dokáže obhájit své kroky před veřejností, osoba, která má jasnou představu o souběhu či návaznosti jednotlivých činností. V opačném případě budeme usilovat o outsourcování většiny náplně technických služeb.

Za několik posledních roků se v Řevnicích zlepšila péče o odpadové hospodářství a vodohospodářskou infrastrukturu. Ti, co se zde narodili, jistě vzpomenou na prázdninové dny, kdy ve vyšších polohách Řevnic netekla třeba dva týdny voda. Toto je již minulostí i díky tomu, že správa vodovodu a kanalizace přešla přímo pod město, resp. společnost EKOS Řevnice. Bude zapotřebí v nadcházejícím období dále podporovat tuto společnost, jako společnost zajišťující jednu z nejvýznamnějších služeb řevnickým občanům. Zasadíme se o to, aby podobně, jako je tomu dnes u správy lesa, alespoň jeden den v týdnu mohl občan Řevnic navštívit pracovníka společnosti EKOS přímo na městském úřadě a vyřešit s ním aktuální problémy či požadavky. Nedostupnost sídla společnosti je dle naší zkušenosti velkým handicapem.

Někteří z našich kandidátů se museli v uplynulém volebním období potýkat s ataky na vedení školského zařízení. Od počátku jsme deklarovali, že máme zájem na stabilitě řevnické školy, a také jsme v tomto duchu vystupovali. Co však vnímáme jako aktuální hrozbu je dostatečnost kapacit a kvality předškolního a školního vzdělávání, zvláště v době, kdy se město plánuje postupně rozrůstat o nové lokality, do kterých bude chtít přilákat mladé rodiny s dětmi. Každé rodině, která nebude mít možnost umístit své dítě do městské školky, poskytneme příspěvek na umístění dítěte do některé z místních soukromých školek. Pro rodiče, kteří se o své děti budou starat doma, nabídneme část těchto peněz formou dodatečných poukázek na sport a kulturu.

Nezmínili jsme zde řadu dalších služeb, kterými město Řevnice usnadňuje nebo zpříjemňuje život řevnickým občanům. Jen na výčtu výše uvedeného je zřejmé, že řídit město není záležitostí osobních ambicí jednotlivce a uspokojování jeho partikulárních zájmů. Řídit město a poskytovat občanům Řevnic kvalitní a efektivní služby vyžaduje mnoho zkušeností a dovedností. Dejte nám ve volbách svůj hlas a my Vám dokážeme, že na to máme.

Svobodní Řevnice – volební č. 4.

 

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31