Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

„Tak lžou ve škole. A nevadí to!“ Vyhozená učitelka: Nové svědectví

„Tak lžou ve škole. A nevadí to!“ Vyhozená učitelka: Nové svědectví

Předseda spolku Odchod.eu Matěj Gregor, který prosazuje vystoupení Česka z Evropské unie, se zastal učitelky, která žákům na základní škole vyprávěla, že se v Kyjevě ve skutečnosti nic neděje a že zprávy z ČT o Ukrajině nemohou brát vážně, neboť ji platí George Soros. Tuto učitelku potkal vyhazov a podle Gregora tady nejde o nic menšího než o šíření „té správné“ propagandy ve školách. „Ve chvíli, kdy se tam říkají nesmysly o tom, že Evropská unie je demokratická, tak to je v pořádku,“ soptil.

Učitelka Martina Bednářová v pražské Základní škole Na Dlouhém Lánu tvrdila, že v ukrajinském Kyjevě se ve skutečnosti nic neděje. Námitky svých žáků, že ve zprávách vidí něco jiného, odbyla odkazem na George Sorose. „ČT1 patří do skupiny médií, která jsou vázána na miliardáře Sorose. A o tom víme přesně, komu ten je poplatný,“ reagovala Bednářová.

Záběry z poničeného Kyjeva, ale také z měst Buča, Sumy a dalších přitom zdaleka neukazuje jen Česká televize i další média. Na sociálních sítích je sdílejí také sami Ukrajinci, kteří zůstávají ve svých domech navzdory ruské palbě, nebo Ukrajinci, kteří odkrývají masové hroby, jež mají na svědomí ruští okupanti.

Žáci si její proslov nahráli a učitelku čekal vyhazov.

„Mě to vyděsilo. Nevyděsilo mě to, co paní učitelka říkala těm studentům. Argumentovala i tím, jak probíhalo utlačování ruské menšiny na Donbasu. To už dneska v médiích nezaznívá,“ řekl Matěj Gregor na videu uveřejněném na sociální síti Facebook.blob:https://www.parlamentnilisty.cz/4e19236a-8062-42a1-aee6-b80c60430086blob:https://www.parlamentnilisty.cz/8d17c6a6-48a7-431c-aad0-4b3dba0dd477

Konstatoval, že české školy už roky nejsou apolitické.

„To je taková utopie některých politiků, že školy budou apolitické, že nebudou sdělovat názory a že budou žáky držet od toho společenského dění. Ale proboha živého, přátelé, vždyť je to dnes stejné, jako to bylo vždycky. Škola vždycky slouží těm lidem, kteří jsou u vlády. Vždycky to tak bylo a vždycky to tak bohužel bude. Děti jsou budoucnost a režimy to vědí. Věděly to režimy fašistické, režimy komunistické, vědí to i ty dnešní režimy. Každý používá děti jako nástroj propagandy. Je to nechutné, je to hnusné, ale proboha živého, nehrajme si na to, že školy jsou apolitické,“ vyjádřil svůj názor Matěj Gregor.

A hned doplnil, že na vlajkách EU, které na školách najdeme, není z jeho pohledu nic apolitického. Stejně jako nevidí nic apolitického na tom, když na školách prezentuje svou práci nezisková organizace Člověk v tísni.

Dal najevo, že se mu nelíbí, že se učí jen o pozitivních stránkách EU a o Václavu Havlovi, ale už se nerozebírají z jeho pohledu záporné stránky tohoto evropského společenství a negativní jevy spojené s Václavem Havlem. Neříká se nic o tom, že to byl alkoholik a žádný morální vzor. Tak na prvního českého prezidenta nahlíží Matěj Gregor.

„Do dějepisu můžeme nacpat i to, že Václav Havel byl zvolen komunistickým Parlamentem, a můžeme tam narvat řadu ostatních věcí, které tam podle mě zatím nejsou. Já jsem ve školách zažil řadu přednášek a velice si cením toho, že do škol chodí organizace varující před drogami. Nebo zmíním Linku bezpečí. To taky do školy asi patří, aby děti věděly, že mohou někam zavolat o pomoc. Ale abychom na školách poslouchali, jak nás Evropská unie zachraňuje… tak to mi chcete tvrdit, že školy jsou apolitické? Já myslím, že pan ministr školství Gazdík (STAN) má vytáhnout hlavu, nebudu říkat odkud, a měl by se do škol jít podívat,“ rozčílil se Matěj Gregor.

„Ve chvíli, kdy se tam říkají nesmysly o tom, že Evropská unie je demokratická, tak to je v pořádku, to není lež, to nebudeme pana učitele vyhazovat, pan učitel chtěl jen dětem udělat osvětu,“ vztekal se dál Gregor. „Ale v momentě, kdy paní učitelka řekne věci, které se nehodí do současného systému, tak je z toho vyhazov. A mě na tom doráží, že ten vyhazov je za potlesku většiny,“ přisadil si ještě Matěj Gregor.

Konstatoval, že děti budou vždy ve školách masírovány propagandou. A učitele budou vyhazovat za tu, která se zrovna nehodí.

„Za tu druhou se nevyhazuje, za tu druhou se povyšuje, to se pak z učitelů stávají ředitelé. Žijeme v jednom velkém socialismu dotací,“ vyjádřil svůj názor Gregor.

Je přesvědčen, že server Seznam Zprávy zveřejnil také jen část nahrávky, která se mu hodí do krámu.

Podle něj je třeba říkat pravdu o tom, co ruské agresi vůči Ukrajině předcházelo.

Prozradil, že od října bude sám studovat na pedagoga, ale teď prý ztrácí chuť se něco učit. „To mě tam vyrazí taky, když řeknu, že referendum do EU bylo zmanipulované?“ ptal se s odkazem na fakt, že kampaň pro vstup do EU dostala více prostředků. „Žijeme v odporné době, přátelé,“ doplnil.

To, že na škole visí ukrajinská vlajka a informace o očkování, tak to je v pořádku, a když řeknete jiný názor, střetnete se s cenzurou. „Ať řeknou na rovinu: váš názor je pro nás nebezpečný,“ dodal. To, že se v osnovách šíří toliko teze, že Západ je vyspělý a demokratický, je podle Gregora „humus“.

„A jestli jste takové odpady, že chodíte bonzovat na své učitele,“ obrátil se na své vrstevníky. „Tak se nad sebou zamyslete. Vy říkáte, jací jste demokrati a jaký je Babiš estébák a Jarek Nohavica udavač, ale pak běžíte brečet do ředitelny, co vám paní učitelka řekla,“ soptil Gregor.

Rodiče žádal, aby svým dětem ukazovali problémy z různých pohledů, protože jen tak budou mladí lidé schopní kriticky přemýšlet. Jen tak bude podle Gregora zachována budoucnost této země.

„Mladí lidé potřebují pochopení a potřebují cítit, že to někdo s nimi myslí dobře. A bohužel, toto dnes cítí od těch liberálních politiků,“ posteskl si Gregor.

„Aby nám tady učitelé říkali dětem, ‚napište nám tady: Putine, jdi někam‘, tak to je ubohost,“ vypálil Matěj Gregor. „A další věc je, jak se k tomuto vyhazovu paní učitelky stavějí politici. Oni říkají, že paní učitelka je hloupá. Já si třeba myslím, že je hloupá paní Pekarová. To je můj názor,“ pokračoval ve slovní kanonádě.

Společnost se podle něj rozdělila do dvou ostře vyhraněných skupin, které spolu odmítají diskutovat. „Tak si jedna banda dá na profil ruskou vlajku, druhá banda si dá na profil ukrajinskou vlajku a budeme se bít za ostatní národy. Takhle nastává rozpad společnosti. Zase ji ty zahraniční společnosti a média dostaly na lopatky,“ rozčiloval se Gregor.

„Budeme mazat statusy z internetu a učitele budeme chodit udávat na policii. A budeme si říkat, jací jsme demokraté,“ zaznělo také od Matěje Gregora.

Těm, kteří chtějí bojovat za Ukrajinu, mají podle Gregora dát zbraň a ti nechť jdou na Ukrajinu nechat se zastřelit. Ale z jeho pohledu nemají do této války zatahovat celé Česko.

On osobně prý nevěří ani Rusku, ani Severoatlantické alianci a nechce se klanět ani na Západ, ani na Východ, ale chce se uklonit vlastní zemi. „Dneska se ze slova národ stává sprosté slovo. Proč, proboha,“ ptal se rozzlobeně.

„Trošku nám tady začíná totalita a musíme o tom debatovat i s lidmi, kteří to zatím tak nevidí,“ uzavřel své vystoupení. 

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Matěj Gregor

Matěj Gregor

zastupitel Vítkovic a Moravskoslezský krajský předseda

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31