Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní odevzdali v Senátu petici za zachování koruny

Svobodní odevzdali v Senátu petici za zachování koruny

Více než 25 tisíc podpisů pod petici za zachování české koruny jako národního platidla sesbírali Svobodní, kteří s tímto výjimečným počinem zamířili do Senátu. O den později Svobodní o nutnosti zachování koruny proběhla také Konferenci svobody, která podpořila myšlenku zachování naší měny.

Přes 22 tisíc podpisů v petici shromáždili přímo v ulicích, téměř 7000 elektronickou cestou na webu za-korunu.cz.

„Každý jednotlivý podpis pod touto peticí znamená jasné odmítnutí eura coby eventuální náhrady české koruny. Euro má řadu ekonomických negativ, jelikož jde především o politický, nikoli o ekonomicky domyšlený projekt. Negativní vliv eura v současné době pociťují zejména pobaltské státy, ale problémy se, jak známo, průběžně rojí po celé eurozóně,“
říká předseda Svobodných Libor Vondráček.

Svobodní si v těchto dnech rovněž připomínají 100. výročí atentátu na ministra financí a otce české koruny Aloise Rašína. „Rašínův odkaz je stále inspirující. Jeho známé ‚Pracuj a šetři‘ je univerzálním návodem do jakékoli doby, zejména po rozmařilém utrácení socialistů a vůbec všech populistů, kteří namlouvají voličům a často i sami sobě, že peníze vyrábí jakési perpetuum mobile, bez ohledu na zákony ekonomie,“ podotýká Veronika Blažková, předsedkyně pražské organizace Svobodných.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31