Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní na Valentýna ke 14. výročí strany: Milujeme svobodu, Evropu a ČR, proto nenávidíme euronesmysly.

Svobodní na Valentýna ke 14. výročí strany: Milujeme svobodu, Evropu a ČR, proto nenávidíme euronesmysly.

Svobodní si připomínají 14. února 14. výročí založení strany. Symbolicky na svátek sv. Valentýna totiž Svobodní zorganizovali v roce 2009 svůj zakládající sněm. K výročí strany i záměrům do budoucna se při té příležitosti vyjádřil také staronový předseda strany a čerstvě zvolený lídr do eurovoleb Libor Vondráček. Ve svátek zamilovaných prozradil, koho a co Svobodní milují. Dodal také, jak to milované hodlá chránit.

U Svobodných probíhaly od začátku února důležité volby. Výsledek první várky voleb je již známý. Tváří Svobodných dál zůstane Libor Vondráček, kterému byl čerstvě prodloužen mandát předsedy a nově byl zvolen také jako lídr kandidátky do eurovoleb. Volby lídra se kromě členů zúčastnili také registrovaní příznivci, z nichž 75,95 % hlasujících podpořilo na tuto pozici Libora Vondráčka, druhý skončil Luboš Zálom, za ním Dominik Hrubý a Tomáš Vochozka.

„Jsem rád, že otázku lídrovství máme vyřešenou již v den našeho výročí na svatého Valentýna. Mandát k přípravě těchto voleb byl udělen a mám velkou radost, že jsem dostal tak velkou důvěru, která je velmi zavazující,“ řekl Libor Vondráček ke svému zvolení a s odkazem na 14. února naznačil proč se o post ucházel : „Jako Svobodní milujeme svobodu, Českou republiku, ale i Evropu. Právě proto nám vadí byrokratická hydra s názvem Evropská unie, která všemu dobrému, tedy i tomu co máme rádi, škodí. Jako Svobodní to chceme před škodlivým vlivem EU chránit, a proto se musíme zajímat o europarlament podobně jako se Masaryk nebo Rašín zajímali o rakouskou říšskou radu.“

Svobodní mají 14 letech existence historicky nejvyšší počet zastupitelů, celkem 117 jich získali na podzim 2022. Do eurovoleb půjdou poprvé jako parlamentní strana díky úspěšným senátním volbám v obvodu Pelhřimov, zároveň však budou navazovat na neúspěch z roku 2019, kdy se jim nepodařilo obhájit zisk mandátu z roku 2014. Je tedy otázkou, na jaký z těchto výsledků Svobodní naváží.

„Volby v roce 2024 jsou ještě celkem daleko. Budeme proto teď a tady nabízet řešení na současné problémy lidí. Budeme to dělat v obcích, kde k tomu máme mandát, ale i na republikové úrovni, protože jedině silný hlas pravice může bránit naprostému posunu této vlády doleva. Situace, která tu bude za rok se ovšem může v mnohém podobat situaci v roce 2014, a proto věřím v podobným nebo ještě lepší výsledek,“ uvedl v pořadí třetí předseda Svobodných Libor Vondráček, který má za sebou již přes 30 přednášek na téma vztah práva EU a ČR: „Stejně jako v roce 2014 i v roce 2024 půjdou lidé k eurovolbám s nedávnou vzpomínku na to, jak ODS přistupuje ke svým předvolebním slibům. Stejně jako tehdy budeme mít velkou šanci být pro lidi naději na změnu přístupu k plnění pravicových slibů. Strana však nemůže komunikovat s lidmi jen před volbami, musí fungovat v regionech a být kontaktu s lidmi. TOUR MRAZIVÁ FAKTA O PRÁVU EU tak bude pokračovat i s oporou o místa, kde nám již komunální politika dělá dobré jméno. Ještě v únoru mě čeká cesta do Českého Krumlova nebo Berouna, kde máme zastupitele a dalších 15 přednáškových setkání s lidmi v regionech bych rád stihl do 1. května.“

Jak se při oslavě narozenin sluší, zaznělo také přání pro oslavence. „Svobodným v do 15. roku jejich života přeju, aby se rozloučili s bouřlivými pubertálními lety a posílili o řadu osobností regionálního i celostátního významu. Nespokojenost členů sněmovních stran, od svého předvolebního programu, je velkou příležitostí k tomu, aby se pro ně Svobodní stali útěchou. Klidným a stabilním přístavem, který je věrný svým základům a zásadám. Významnou roli v tom může sehrát i právě probíhající volba místopředsedů, ve které přeju Svobodným také hodně štěstí a těším se na další roku se Svobodnými,“ dodal Libor Vondráček.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

Politická rozprava: Pavel Strunz o účelovém používání předběžné opatrnosti

Proslov z Republikového sněmu, 11. 11. 2023.

PŘEPIS PROJEVU

Vážení spolustraníci, vážené spolustranice, milí hosté a samozřejmě, milé hostesky,

pohovořím o předběžné opatrnosti.

Jsem-li předběžně opatrný, nedopustím masovou imigraci ze zemí s jinými kulturními vzorci. Protože vím, že se mi to může vymstít v časovém horizontu jedné generace. Jsem-li předběžně opatrný, nezanedbávám armádu, časová konstanta vybudování armády je deset let, geopolitická situace se však může změnit za kratší dobu. Ještě v roce 2009 v Praze podepisovali Obama a Medvěděv redukci jaderných zbraní, necelých pět let poté Rusko anektovalo Krym. Jsem-li předběžně opatrný, nezakážu si zákonem dva ze tří stabilních zdrojů energie, uhlí a jadernou energetiku, což se vbrzku projeví na energetické bezpečnosti.

Po těchto příkladech oprávněné předběžné opatrnosti považte, co se děje u našich, stále ještě bohatých, sousedů v Německu. V několika politikách, migrace, armáda, jaderná energetika, Německo aplikovalo předběžnou neopatrnost. To má své důsledky. Slabou armádu v turbulentních časech, kriminalita roste, imigranti se zhusta neztotožňují s německým státem, vysoké ceny energií vyhání firmy z Německa, konkurenceschopnost upadá. Proto je těžko pochopitelné, že takto předběžně neopatrné Německo naopak bylo a je předběžně přeopatrnělé stran globálního oteplování, které hypoteticky může mít důsledky až za několik generací. Tedy dlouho po dokonaných důsledcích masové imigrace, zanedbávání armády, odklonu od jádra a uhlí. Německo převzalo paniku Grety Thunberg a stalo se motorem doktríny Green Deal.

Protože se Německo osvědčilo v několika ohledech jako odstrašující příklad, neměla by se Česká republika u něj inspirovat bez mimořádné obezřetnosti. Bohužel je však z některých prohlášení zřejmé, že česká vláda se na toto Německo hodlá čím dál víc orientovat. Hodlá například opakovat některé jeho energetické chyby. Odstoupení od uhlí, masovou podporu obnovitelných zdrojů, ale i zákaz spalovacích motorů. Ministr průmyslu potvrzuje cíl ukončit spalování uhlí do roku 2033, zároveň Petr Fiala protlačuje nestabilní a obtížně regulovatelné obnovitelné zdroje energie bez vyřešení ukládání přebytků.

To si vyžádá paradoxní doplnění energetiky o zdroje spalující zahraniční fosilní palivo, zemní plyn, tedy nyní LNG, i z nestabilního Blízkého Východu, ale i oklikou z Ruska, za vyšší sazby než dříve, samozřejmě. Pokud se tak stane, bude to za cenu ztráty konkurenceschopnosti, za cenu, že se staneme hlubokým dovozcem elektřiny, což též nepřispěje k energetické bezpečnosti. Bude to za cenu obrovských regulací připomínajících socialistické plánované hospodářství, tzn. neférové podmínky a naprosté pokřivení trhu.

Naše vláda přestává být předběžně obezřetná v krátko a střednědobém horizontu.  Používá pouze Green Deal, a přitom se tak děje za situace, kdy větší světoví producenti skleníkových plynů, než je Evropská unie, si konkurenceschopnost takovouto doktrínou nepodkopávají.

Zároveň o správnosti premis antropogenního globálního oteplování pochybují i významní vědci, jedním z nich je kvantový fyzik John Clauser, nositel Nobelovy ceny za fyziku roku 2022. Ten letos podepsal petici proti klimatickému alarmismu. Kolega Clauser říká: „Populární narativ o změně klimatu odráží nebezpečné zkorumpování vědy. Chybná klimatická věda metastázovala do masivní šokové novinářské pseudovědy. Žádná skutečná klimatická krize neexistuje, existuje však krize energetická.“ Takové prohlášení chce odvahu. Nepapouškovat mantry jako dekarbonizace či klimaticky neutrální společnost může dnes vědcovi přinést nepříjemnosti. Pravděpodobnost financování jeho výzkumu se rapidně sníží. To je to zkorumpování vědy, o kterém hovoří Clauser.

Vážení, všiml jsem si nedávno zvláštní symbiózy. Zatímco Čína začíná lovit mozky na Západě, některé mozky na Západě vymýšlejí, jak jí lov usnadnit. Greta Thunberg a její řídící mozky v Evropské unii v zásadě vyhrály. A já doufám, že jenom bitvu, nikoli však válku.

Čekají nás eurovolby. Obdobně jako loni na sněmu, upozorňuji i letos předběžně opatrnicky naše budoucí europoslance, aby se naočkovali proti bruselóze. Ta, jak známo, způsobuje politickou sterilitu u velkých zvířat. Sami sobě položte otázku: co udělala EU za dvacet let našeho členství dobře? Myslím, že těch pozitivních počinů je velmi málo. Naši naočkovaní europoslanci se mohou pokusit to změnit. Konkrétně v energetice mohou prosazovat následující. Postavit se proti zákazu spalovacích motorů samozřejmě, prosazovat jadernou energetiku, bránit nesmyslným regulacím v rámci Green Dealu, neodstupovat od Energetické charty chránící investice do energetiky. Dle zdravého rozumu budou jistě konat i v jiných oblastech a já věřím, že z žádného našeho europoslance se nestane politický EUnuch. Děkuji za pozornost.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31