Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní na Valentýna ke 14. výročí strany: Milujeme svobodu, Evropu a ČR, proto nenávidíme euronesmysly.

Svobodní na Valentýna ke 14. výročí strany: Milujeme svobodu, Evropu a ČR, proto nenávidíme euronesmysly.

Svobodní si připomínají 14. února 14. výročí založení strany. Symbolicky na svátek sv. Valentýna totiž Svobodní zorganizovali v roce 2009 svůj zakládající sněm. K výročí strany i záměrům do budoucna se při té příležitosti vyjádřil také staronový předseda strany a čerstvě zvolený lídr do eurovoleb Libor Vondráček. Ve svátek zamilovaných prozradil, koho a co Svobodní milují. Dodal také, jak to milované hodlá chránit.

U Svobodných probíhaly od začátku února důležité volby. Výsledek první várky voleb je již známý. Tváří Svobodných dál zůstane Libor Vondráček, kterému byl čerstvě prodloužen mandát předsedy a nově byl zvolen také jako lídr kandidátky do eurovoleb. Volby lídra se kromě členů zúčastnili také registrovaní příznivci, z nichž 75,95 % hlasujících podpořilo na tuto pozici Libora Vondráčka, druhý skončil Luboš Zálom, za ním Dominik Hrubý a Tomáš Vochozka.

„Jsem rád, že otázku lídrovství máme vyřešenou již v den našeho výročí na svatého Valentýna. Mandát k přípravě těchto voleb byl udělen a mám velkou radost, že jsem dostal tak velkou důvěru, která je velmi zavazující,“ řekl Libor Vondráček ke svému zvolení a s odkazem na 14. února naznačil proč se o post ucházel : „Jako Svobodní milujeme svobodu, Českou republiku, ale i Evropu. Právě proto nám vadí byrokratická hydra s názvem Evropská unie, která všemu dobrému, tedy i tomu co máme rádi, škodí. Jako Svobodní to chceme před škodlivým vlivem EU chránit, a proto se musíme zajímat o europarlament podobně jako se Masaryk nebo Rašín zajímali o rakouskou říšskou radu.“

Svobodní mají 14 letech existence historicky nejvyšší počet zastupitelů, celkem 117 jich získali na podzim 2022. Do eurovoleb půjdou poprvé jako parlamentní strana díky úspěšným senátním volbám v obvodu Pelhřimov, zároveň však budou navazovat na neúspěch z roku 2019, kdy se jim nepodařilo obhájit zisk mandátu z roku 2014. Je tedy otázkou, na jaký z těchto výsledků Svobodní naváží.

„Volby v roce 2024 jsou ještě celkem daleko. Budeme proto teď a tady nabízet řešení na současné problémy lidí. Budeme to dělat v obcích, kde k tomu máme mandát, ale i na republikové úrovni, protože jedině silný hlas pravice může bránit naprostému posunu této vlády doleva. Situace, která tu bude za rok se ovšem může v mnohém podobat situaci v roce 2014, a proto věřím v podobným nebo ještě lepší výsledek,“ uvedl v pořadí třetí předseda Svobodných Libor Vondráček, který má za sebou již přes 30 přednášek na téma vztah práva EU a ČR: „Stejně jako v roce 2014 i v roce 2024 půjdou lidé k eurovolbám s nedávnou vzpomínku na to, jak ODS přistupuje ke svým předvolebním slibům. Stejně jako tehdy budeme mít velkou šanci být pro lidi naději na změnu přístupu k plnění pravicových slibů. Strana však nemůže komunikovat s lidmi jen před volbami, musí fungovat v regionech a být kontaktu s lidmi. TOUR MRAZIVÁ FAKTA O PRÁVU EU tak bude pokračovat i s oporou o místa, kde nám již komunální politika dělá dobré jméno. Ještě v únoru mě čeká cesta do Českého Krumlova nebo Berouna, kde máme zastupitele a dalších 15 přednáškových setkání s lidmi v regionech bych rád stihl do 1. května.“

Jak se při oslavě narozenin sluší, zaznělo také přání pro oslavence. „Svobodným v do 15. roku jejich života přeju, aby se rozloučili s bouřlivými pubertálními lety a posílili o řadu osobností regionálního i celostátního významu. Nespokojenost členů sněmovních stran, od svého předvolebního programu, je velkou příležitostí k tomu, aby se pro ně Svobodní stali útěchou. Klidným a stabilním přístavem, který je věrný svým základům a zásadám. Významnou roli v tom může sehrát i právě probíhající volba místopředsedů, ve které přeju Svobodným také hodně štěstí a těším se na další roku se Svobodnými,“ dodal Libor Vondráček.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31