Sečkár: Mají lockdown zaplatit i státní úředníci pracující z domova? V tom s Vystrčilem souhlasím.

Sečkár: Mají lockdown zaplatit i státní úředníci pracující z domova? V tom s Vystrčilem souhlasím.

Jak tak na to koukám (ex-post vyjádření na Twitteru apod.), tak Miloš Vystrčil nechtěl říct zas tak moc jiného, než co jsem před pár dny napsal já sám:

Kdo propaguje lockdown, ať se napřed sám vzdá pohodlných příjmů na HO, než ho bude ordinovat jiným a vyčítat jim, že jsou „sobci“. Dokonce byl pan předseda senátu mírnější než já, protože já bych jim sebral všechno, aby se ukázalo, jestli to fakt myslí vážně. Životy jsou přeci přednější než nějaké peníze. Nebo to platí jen, když nejsou vaše?

Náklady této pandemie skutečně nesou jen někteří. Mnozí už padají na hubu a přišli o podnikání, co léta budovali. A pořád nemají žádný záchytný bod, kdy se to zas zlepší, naopak je to pořád horší. I od toho se pak odráží postoj k opatřením, ochota je dodržovat a trpět jejich neustálé prodlužování. Za tyhle lidi nikdo nemluví, nikdo za ně nebojuje. Zato slyšíme zástupy těch, co mají příjem jistý a ordinují další a další omezování.

Vystrčil to řekl dost blbě, ale skoro bych řekl, že je vtipný, jak asi v mnohých hrklo, že by si najednou stát mohl vyšlápnout i na ně. Nelíbí se vám to? Tak přestaňte bezhlavě podporovat lockdowny a tlačte politiky, aby konečně po roce „boje“ proti Covidu přišli s nějakým skutečným a „trvale udržitelným“ plánem.

Alois Sečkár

místopředseda strany Svobodní

Články vyjadřují osobní názor autora a nejsou oficiálním stanoviskem strany, pokud není uvedeno jinak.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31