Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Kubíček: Bezpečnostní chyba v systému Technické správy komunikací.

Kubíček: Bezpečnostní chyba v systému Technické správy komunikací.

Systém TSK pro elektronické podání žádosti o zábor obsahuje zásadní bezpečnostní chyby spojené s nakládáním s osobními údaji. To včera konstatoval výbor pro IT a Smart City zastupitelstva hlavního města Prahy. Výbor zároveň doporučil aplikaci ihned odstavit. Od večerních hodin se na stránkách začala místo aplikace zobrazovat informace o její odstávce, z důvodu údržby.

Chyby nalezl zastupitel Jiří Kubíček. „Na minulém jednání zastupitelstva nám byla předložena informace k problematice umístění restauračních zahrádek, která obsahovala prezentaci TSK k Elektronickému podání žádosti o zábor. S likvidací předzahrádek jsem hrubě nesouhlasil, a proto jsem celý materiál detailně znovu prozkoumal, včetně aplikace, kterou radní prezentovali jako usnadnění pro ostatní žadatele o zábor.“

Asi během 20 minut našel v aplikaci několik vážných bezpečnostních chyb, ihned proto o věci informoval zastupitelský výbor.

„Problematické je i to, že aplikaci vytvořila a pro TSK provozuje firma CDSw – City Data Software, spol. s r.o., kterou TSK v minulém roce celou koupila. Veškerá odpovědnost za toto pochybení jde tedy za TSK,“ uzavírá Kubíček.

Ing. Jiří Kubíček je zastupitelem od ledna tohoto roku, kdy nastoupil po zesnulé JUDr. Jaroslavě Janderové. Kubíček je odborníkem na IT a je členem Svobodných. Do pražského zastupitelstva kandidoval s Tomášem Štampachem na kandidátce ODS a oba jsou členy jejího zastupitelského klubu.

Usnesení

„Výbor pro IT s Smart City ZHMP

  1. konstatuje, že aplikace Elektronické podání žádosti o zábor TSK obsahuje zásadní bezpečnostní chyby spojené s nakládáním s osobními údaji,
  2. doporučuje Radě hl. m. Prahy, aby nechala aplikaci odstavit z provozu do doby opravy zabezpečení aplikace a její kontroly.“

Odkaz na aplikaci: https://tsk-praha-obchod.cdsw.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31