Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Kubíček: Bezpečnostní chyba v systému Technické správy komunikací.

Kubíček: Bezpečnostní chyba v systému Technické správy komunikací.

Systém TSK pro elektronické podání žádosti o zábor obsahuje zásadní bezpečnostní chyby spojené s nakládáním s osobními údaji. To včera konstatoval výbor pro IT a Smart City zastupitelstva hlavního města Prahy. Výbor zároveň doporučil aplikaci ihned odstavit. Od večerních hodin se na stránkách začala místo aplikace zobrazovat informace o její odstávce, z důvodu údržby.

Chyby nalezl zastupitel Jiří Kubíček. „Na minulém jednání zastupitelstva nám byla předložena informace k problematice umístění restauračních zahrádek, která obsahovala prezentaci TSK k Elektronickému podání žádosti o zábor. S likvidací předzahrádek jsem hrubě nesouhlasil, a proto jsem celý materiál detailně znovu prozkoumal, včetně aplikace, kterou radní prezentovali jako usnadnění pro ostatní žadatele o zábor.“

Asi během 20 minut našel v aplikaci několik vážných bezpečnostních chyb, ihned proto o věci informoval zastupitelský výbor.

„Problematické je i to, že aplikaci vytvořila a pro TSK provozuje firma CDSw – City Data Software, spol. s r.o., kterou TSK v minulém roce celou koupila. Veškerá odpovědnost za toto pochybení jde tedy za TSK,“ uzavírá Kubíček.

Ing. Jiří Kubíček je zastupitelem od ledna tohoto roku, kdy nastoupil po zesnulé JUDr. Jaroslavě Janderové. Kubíček je odborníkem na IT a je členem Svobodných. Do pražského zastupitelstva kandidoval s Tomášem Štampachem na kandidátce ODS a oba jsou členy jejího zastupitelského klubu.

Usnesení

„Výbor pro IT s Smart City ZHMP

  1. konstatuje, že aplikace Elektronické podání žádosti o zábor TSK obsahuje zásadní bezpečnostní chyby spojené s nakládáním s osobními údaji,
  2. doporučuje Radě hl. m. Prahy, aby nechala aplikaci odstavit z provozu do doby opravy zabezpečení aplikace a její kontroly.“

Odkaz na aplikaci: https://tsk-praha-obchod.cdsw.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31