Konec Kazisvěta. Žít dovoleno! Tady je okres krále Miroslava.

Konec Kazisvěta. Žít dovoleno! Tady je okres krále Miroslava.

Vláda už rok nehledá žádné šetrnější řešení a naposledy přistoupila dokonce ke zcela nelogickému a neefektivnímu uzavření všech okresů. Vyhlídky navíc nejsou optimistické. Dochází pouze k posouvání platnosti zákazů. „Už jen dva až čtyři týdny“, zaznělo z úst vládních představitelů nesčetněkrát a ani žádný relativní termín v návaznosti na proočkovanost nezní. Při žádosti o tři týdny jsme říkali, že vláda určitě opět nedodrží slovo. Když jí ale nestačil ani čtyřtýdenní nouzový stav, rozhodli jsme se nic neodkládat a provést pozitivní změnu, alespo%n v případě okresů.

„O pozitivním efektu dosavadních lockdownů můžeme silně pochybovat. Při dostupnosti respirátorů FFP2 a FFP3 pro širokou veřejnost a vakcíny pro rizikové skupiny, se ovšem všechny pochybnosti rozplývají. V tu chvíli lockdowny v návaznosti na tvrzení o vakcíně, postrádají jakýkoliv smysl,“ říká místopředseda strany a královéhradecký lékař Miroslav Havrda.

Kdy ten den nastane? To vláda neříká. První podmínka je již nějakou dobu splněna a ta druhá by měla jít dopočítat. Jenže vláda raději než aby počítala straší. Vypráví o tom, jak můžeme mít zavřeno do půlky roku, ale zároveň nemůžeme od května odškodňovat poškozené podnikatele, kteří si mají kvůli rozhodnutí vlády půjčit a zadlužit se.

Nejistotu a informační vakuum se rozhodl řešit Bert Bartas, znojemský lékař a náš jihomoravský krajský předseda: „Pokud vezmu do úvahy aktuální tempo a předpoklady na nejbližší týdny, do konce dubna by mělo být vyočkováno 2x 2 136 000 vakcín. Což shodou okolností přibližně odpovídá skupině lidí nad 65 let. Ta část z nich, která své očkování nepodstoupí, pomyslně přenechala svá místa chronicky nemocným mladším a záchranářům a spol.“

K současné situaci se vyjádřil také náš předseda Libor Vondráček: „Naši Svobodní lékaři mají jednotné stanovisko k hlídání okresů. S vědomím, že nedostatek finančních prostředků ve zdravotnictví je příčinou nedostatku personálu, považujeme hlídání hranic okresů za zcela bezdůvodné plýtvání lidskými silami i financemi.“

Opakovaným slibům typu „Už jen tři týdny,“ Svobodní nevěří. Proto jsme demonstrativně překryly značky „začátek/konec okresu“, abychom poukázali na to, že plošná opatření nefungují a jejich prodlužování nemá další smysl.

A trochu obrazně dodáváme: „Pokud budeme nemocnou květinu zalévat, tak že bude přelitá, a my na ní budeme stále lít litry vody, nepomůžeme jí.

*Dotaz CNN: Nebojíte se, že překrytí je přestupek a přijde následně postih?

“Vláda stále dokola prodlužuje taková nařízení, že je dnes protiprávní skoro vše – chození do práce, venčení kočky po deváté hodině nebo procházka po prázdné ulici bez respiratoru.

Podle pokynu Ministerstva Vnitra je dnes protiprávní dokonce i demonstrováni v cizím okrese, což je podle většiny právníků protiústavní.

Sama vláda tedy jedná opakovaně protiústavně, takže nám, ani nikomu jinému, nejde zrovna dobrým příkladem.

My jsme přesvědčeni, ze naše jednání nesplňuje skutkovou podstatu žádného přečinu, a postihu za spáchání přestupku se bojíme méně, než dalších škodlivých kroků naší vlády.

V době, kdy je právo shromažďovací tak silně narušování jako dnes nám, ale mnoho jiných způsobů, jak protestovat proti tomuto stylu vládnutí nezbývá. A rozhodne si nemůžeme dovolit sedět v koutě a nedělat nic.”

Odběr dalších Svobodných novinek a Týdeníku Svobody

DESATERO DOPORUČENÍ PODLE ZDRAVÉHO ROZUMU NAŠIM POLITIKŮM A OBČANŮM PRO NÁVRAT Z COVIDOVÉ KRIZE:

  1. Soustředit zdravotní péči a očkování (dobrovolné) na všechny ohrožené skupiny obyvatelstva stanovené infekcionisty, epidemiology, imunology, případně dalšími lékařskými profesemi.
  2. Dodržovat osobní ochranná preventivní opatření 4R: Ruce – Rozestup – Rouška (ve vybraných rizikových prostorách) – Rozum a užívat vitamín C a D a zinek.
  3. V případě onemocnění co nejdříve zahájit samoléčbu a dodržet její principy (acylpyrin/aspirin, vitamin D a C, zinek, pravidelné větrání společných prostor, dostatek tekutin, erdomed, příp. sinupret či bromhexin).
  4. Okamžitě uvolnit prezenční formu výuky na všech typech škol (naprosto zásadní požadavek pro obnovu návyků dětí a mládeže, pro obnovu imunity, pro obnovu sociálních kontaktů, k zamezení psychických a psychosomatických problémů).
  5. Uvolnit okamžitě veškeré volnočasové aktivity ve venkovních prostorech včetně lyžařských středisek pro všechny skupiny obyvatelstva za striktního dodržování bodu č. 2. (omezeními se velmi silně a rychle snižuje přirozená imunita).
  6. Uvolnit všechny volnočasové sportovní aktivity ve vnitřních prostorech za striktního dodržování bodu č. 2 a stanovit počet osob na metr čtvereční, např. 1 osoba na 10 až 15 m2.
  7. Zvýšit podíl přirozeného pohybu (chůze do schodů, běh a další) ve venkovních prostorách bez roušky pro zvýšení přirozené imunity.
  8. Otevřít všechny maloobchodní prodejny, prodejny v nákupních střediscích a provozovny služeb za striktního dodržování bodu č. 2., např. 1 osoba na 10 m2.
  9. Otevřít všechna ubytovací, lázeňská, restaurační a gastronomická zařízení při dodržování určitého počtu osob u stolu, respektive počet osob na metr čtvereční.
  10. Otevřít všechna divadla a kina a povolit pořádání koncertů, plesů a dalších společenských akcí s tím, že jejich kapacita bude první měsíc snížena za striktního dodržování bodu č. 2.”

Autory jsou: profesor epidemilogie a vakcinolog Jiří Beran, imunolog doktor Jaroslav Svoboda, docent děkan Narodohospodarske fakulty VŠE Miroslav Ševčík a předseda podnikatelských odboru Radomil Bábek.

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR! ✌️ Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021):

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR! ✌️ Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021) from GoschaTV1 / Vimeo on Vimeo.

Zdravotnictví bylo zahlceno už v roce 2015:

Aktuální video prof. Jiřího Berana:

Video svobodná hospoda s lékaři o COVID:

Vzkaz prof. Jiřího Berana:

Zdeněk Hostomský: Lockdown je hození ručníku do ringu, prohra civilizační i vědecká

Lockdown je hození ručníku do ringu, řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS biochemik a ředitel Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd České republiky Zdeněk Hostomský. V Partii 21. 3. dodál: „Kdy děti do školy? No zítra je pondělí, tak zítra!“

Pro pobavení na závěr

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31