Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

EU není demokratická

EU není demokratická

Možná jste už slyšeli, že EU není demokratická organizace. Jediná instituce, která v EU může navrhovat nové směrnice, je Evropská komise.

Ta se skládá z 28 komisařů, jsou vybíráni na základě svého “evropanství”. Komisaři dokonce musí přísahat, že nebudou zastupovat zájmy svých národních vlád. Kdyby se rozhodli EU kritizovat, přijdou o svoji tučnou penzi. To ale není vše. Například česká komisařka Jourová byla proti kvótám na uprchlíky. Přesto jí to bylo k ničemu, protože v Komisi se nehlasuje. Komisaři ve skutečnosti slouží pouze jako fasáda tisíců neviditelných úředníků a lobistů, kteří v tajnosti vládnou Bruselu. Hordy těchto úředníků jsou lépe placeni než Angela Merkelová, ale jejich jména nikde neuslyšíte!

Nyní je vám jasné, že pokud nikdo jiný než Komise nemůže vytvářet nové zákony, jenom blázen by očekával, že EU  přestane centralizovat moc v Bruselu.

Evropský parlament může zájmy Komise pouze brzdit, sám žádnou skutečnou reformu navrhnout proti vůli Komise nemůže. Poslanci schválí během jednoho zasedání tisíce stran směrnic a nařízení bez toho, aby měli šanci se s nimi pořádně seznámit. Navíc mají čeští poslanci v EU jen tři procenta hlasů a sami nemohou zastavit v podstatě vůbec nic.

Z českého parlamentu se vytrácí debata a víc jak polovina zákonů se za nás již dnes tvoří v Komisi.

Požadujeme zásadní reformu EU, jinak odejdeme, bez placení.

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Vít Jedlička

Vít Jedlička

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31