Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Pokorný – rok 2018

Pokorný – rok 2018

Oslavy nového roku už utichly, a tak jsem si našel čas se poohlédnout po uplynulém roce a zhodnotit, co všechno se za tu dobu událo. Posledních 12 měsíců se samozřejmě neslo primárně v duchu komunálních voleb. Jako krajský předseda jsem řešil kandidátky ve všech jihomoravských obcích, ale nejvíc jsem se věnoval Brnu.

Už během ledna jsme se s Honzou Mandátem a Pavlem Misesem rozhodli, že nám dává smysl spojit náš několikaletý projekt Brno autem se Svobodnými a kandidovat na brněnský magistrát společně. Také jsme začali jednat o spojení s Občanskou demokratickou stranou, protože jsme nechtěli zbytečně tříštit pravicové hlasy. Začátkem března jsem byl v našich primárkách zvolený lídrem za Svobodné, a tak jsem se mohl začít aktivněji účastnit veškerého dění.

Díky značnému názorovému průniku a snaze se dohodnout jsme už v dubnu mohli představit naši trojkoalici ODS s podporou Svobodných a Brno autem včetně kompletní kandidátky. Až do konce letních prázdnin následovaly schůzky volebního týmu a plánování kampaně, která začala hned v září. Bylo toho dost, mohli jste nás vidět na letácích, na billboardech nebo na kontaktních akcích. A všechno to vyvrcholili 5. a 6. října u volebních uren.

Hned po vyhlášení výsledků následovalo několik týdnů zdlouhavého jednání o tom, kdo povede město na další čtyři roky. Nakonec jsme se dokázali domluvit s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD a dostali jsme do čela města po druhé v dějinách ženu, naši lídryni Markétu Vaňkovou. Koaliční smlouvu pak potvrdilo v listopadu první jednání zastupitelstva, kde jsme zvolili kompletní Radu včetně dvou uvolněných zastupitelů a jednotlivých členů výborů zastupitelstva. Pro Svobodné jsme získali místa v různých komisích a výborech a v představenstvech a dozorčích radách městských firem. Díky tomu můžeme získat důležité zkušenosti a prosadit část z našeho programu.

Prosinec už byl hlavně pracovní, stihl jsem první jednání majetkové komise, kontrolního výboru a představenstva Tepláren, a taky další zastupitelstvo, kde se nám podařilo schválit (na rozdíl od původního návrhu) vyrovnaný rozpočet. Skončil mi mandát krajského předsedy a byl jsem zvolený do celostátního užšího vedení strany. Takže se teď mohu věnovat plánování dalších voleb, a to těch evropských.

Je před námi spousta práce, tak doufám, že letošní rok bude neméně úspěšný jako ten rok minulý.

 

David Pokorný

Zastupitel města Brna, člen Republikového výboru Svobodných

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31