Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Šoška – Ohlédnutí za rokem 2018

Šoška – Ohlédnutí za rokem 2018

Letošní rok byl pro mě docela náročný. Získal jsem spousty nových zkušeností a možností se realizovat. Z pozice krajského místopředsedy byla mou gescí kandidatura v komunálních volbách „mimo Brno“. Mým úkolem bylo hlídat financování jednotlivých měst, a zároveň správné podání kandidátek apod. Jak bývá zvykem, nakonec jsem se zapojil více, než je zdrávo.

Velké úsilí jsem dal do kandidátky „Znojmáci“, což byla koalice Svobodných a TOP 09 ve Znojmě. Od začátku jsem byl u vyjednávacího stolu, a poté u realizace kampaně, bohužel obdrželi v levicové baště pouze 4,71 % hlasů, což nestačilo na vytoužený mandát. Přiznávám, že tohle je pro mě největší zklamání tohoto roku, ačkoliv v celorepublikovém měřítku byl výsledek slušný.

Dalším městem v mé gesci byl Hodonín, kde jsme kandidovali jako Svobodní a Piráti. Koalice pod vedením dvojce zastupitelů Petra Buráně a Terézie Mlýnkové Iškové byla naprosto samostatná a díky své tvrdé opoziční práci získali oproti volbám 2014 o jedno křeslo více. Jejich posílená pozice v zastupitelstvu jim pomohla v koaličním vyjednávání natolik, že nyní zastupují funkci místostarosty a radní. Administrativně jsem zajišťoval také Svobodné v Břeclavi.

Největší míru aktivity jsem věnoval do vlastní kandidatury. Již na začátku roku jsem se spojil s předsedou místní ODS, Vítkem Černým. Společně se nám podařilo spojit schopné sousedy z našeho okolí a postavit kandidátku „Svobodní a ODS“ do jejíž čela jsem se postavil já. Od voličů obdržela naše koalice 25,06 % hlasů. Stali jsme se tedy oba s Víťou zastupiteli naší rodné obce! Musím říct, že celou volební propagaci od facebooku po rozdávání novin jsem si užíval.

Dalším důležitým momentem pro mě bylo jednání o podpoře kandidáta do senátu a starostu Mikulova Rostislava Koštiala. Všemu předcházela společná schůzka, na které jsme rozebírali jednotlivé pozice ke konkrétním politickým tématům. Shoda byla obrovská, a proto není překvapení, že jej Svobodní podpořili. Během senátní kampaně jsem se také zapojil, a to formou tvorby videí, nebo kontaktních kampaní. Vše vyvrcholilo skvělým výsledkem, díky němuž máme na Břeclavsku po dlouhé době pravicového senátora.

Během komunálních voleb mé pozornosti neunikla ani koalice ODS s podporou Svobodných, díky níž se můj partner, David Pokorný, stal magistrátním zastupitelem. Účastnil jsem se několika předvolebním meetingů a kontaktních akcí.

Dalším pomyslným milníkem mé politické činnosti je kandidatura na uvolněné místo krajského předsedy Svobodných. K mému potěšení jsem získal takřka absolutní podporu členské základny. Nyní tedy zastávám post krajského předsedy, k němuž se váže i členství v Republikovém výboru, který má zásadní vliv na chod strany a tvorbu volebního programu.

Mám před sebou spousty práce, jako komunální zastupitel v opozici chci vykonávat svůj mandát zodpovědně, informovat občany o krocích radnice, konstruktivně navrhovat vlastní řešení a v neposlední řadě plnit předvolební program. Jakožto předseda kraje vnímám zodpovědnost za regionální fungování a aktivizaci členské základny. V tomto roce máme před sebou volby do Evropského parlamentu, v tom následujícím volby do krajských zastupitelství. Věřím, že Svobodní vybojují na politické scéně své místo.

 

Marek Šoška
zastupitel obce Ladná
předseda Svobodných v Jihomoravském kraji

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Alois Sečkár

Alois Sečkár

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31