Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Stále se vztyčenou hlavou

Stále se vztyčenou hlavou

Ve dnech 8. a 9. října 2021 proběhly volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Svobodným se sice nepodařilo získat žádný mandát, nicméně, kdyby se volby rozhodovaly v jihočeských Albrechticích nad Vltavou, dostali by mandátů hned několik. Volební výsledek spojení Trikolora Svobodní Soukromníci, v němž jsme tentokrát kandidovali, byl v Albrechticích 18,97 %.

Politika Svobodných se nemění jako počasí, stále stejný pravicový směr je pro Svobodné standardem. Těší nás, že se i počet příznivců a členů Svobodných neustále zvyšuje. Je to pro nás impuls vytrvat, ostatně ušli jsme už velký kus cesty.

Příběh Svobodných se začal psát už před mnoha lety, v roce 2009. Svobodní tehdy byli novou stranou, která na politickém poli naší země teprve začínala svou cestu. Od té doby Svobodní prošli mnoha volebními bitvami, prohrami i výhrami. Máme desítky obecních zastupitelů i svého zástupce v Senátu Parlamentu České republiky a ti všichni hájí náš směr. Hájí základní principy na kterých byli Svobodní založeni, tedy svobodu a zodpovědnost. Není to snadná cesta, protože ve společnosti, ovládané strachem, je těžké přesvědčit voliče, že za svobodu stojí bojovat.

My se však nevzdáváme.

Kdyby se vzdali před lety naši předci a na svobodu rezignovali, ještě dnes bychom měli rasovou segregaci, ženy by neměly volební právo a nejspíš bychom měli stále otrokářský systém či nevolnictví.

Už Aristotelés řekl: „Kdo dává bezpečí přednost před svobodou, je po právu otrok“.

Svobodní jsou nyní stranou, která kráčí stále se vztyčenou hlavou tak, abychom se nikdy nemuseli cítit jako otroci. I proto rádi mezi sebou přivítáme každého, s kým naše myšlenky rezonují.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Aleš Procházka

Aleš Procházka

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31