Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Volby 2018 optikou jihočeských Svobodných: Sedm komunálních kandidátek v kraji a nejmladší uchazeč o senátorský post

Volby 2018 optikou jihočeských Svobodných: Sedm komunálních kandidátek v kraji a nejmladší uchazeč o senátorský post

O letošních komunálních volbách zabojují o přízeň občanů kandidáti za Stranu svobodných občanů hned na několika místech jižních Čech. V sedmi městech napříč krajem najdete na volebních listinách jména stranických zástupců, v českobudějovickém senátním okrsku číslo 14 navíc útočí na senátorský post Štěpán Tampír, nejmladší kandidát na tuto pozici.

Stranické kandidátní listiny podali členové ve třech jihočeských městech. Milevští Svobodní pod vedením Miroslava Doubka ve své obci platí za politickou stálici a nejinak je tomu v Týně nad Vltavou. Ivo Machálek je tamějším lídrem kandidátky strany s dlouhodobou tradicí. Ve Velešíně slaví Svobodní v čele s Janem Petrem svou premiéru, co se čistě stranické kandidátky týče.

Ani kandidáti z Písku, domoviny krajského předsedy Strany svobodných občanů, nemohou v komunálních volbách chybět. Pavel Hubka vede letošní koaliční listinu Svobodných a Píseckých patriotů pod číslem 9. Podobným způsobem se o hlasy občanů uchází také jindřichohradečtí Svobodní. Své síly spojili v jednu kandidátku s uskupením Hradec srdcem a rozumem a dle svých slov jsou i bez radniční minulosti připraveni začít konečně dělat správné věci správným způsobem. Lídrem kandidátky v Jindřichově Hradci je Milada Petrů.

Dva ze členů Strany svobodných občanů aspirují na mandát v zastupitelstvu na vlastní pěst. Ondřej Klor z Doudleb v okresu České Budějovice a Jiří Švehla z Čestic u Strakonic hrají v komunálních volbách zmiňovaných obcí roli osamělých rytířů bojujících za svobodu na listinách se seznamy nezávislých kandidátů.

Jednou z nejvýraznějších osobností Strany svobodných občanů letošních voleb je nicméně Štěpán Tampír. Kandidát na senátora, který se za vás popere, bojuje o voličskou přízeň za obvod číslo 14, jež se rozkládá ve východní části českobudějovického okresu a západní části okresu Jindřichův Hradec. Je nejmladším uchazečem o post člena Senátu České republiky.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Aleš Procházka

Aleš Procházka

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31