Svobodní v Hostivaři a Měcholupech k 28. 10. 2018

Svobodní v Hostivaři a Měcholupech k 28. 10. 2018

Dnes, symbolicky v den založení samostatného a svobodného Československa (a to v den stoletého výročí), jsme se rozhodli založit i webovou prezentaci Svobodných na Praze 15. Vedle facebooku nám to umožní trvale informovat o dění zda, na „Patnáctce“. K tomuto účelu je tato webová platforma lepší, než pouhý facebook.

Pár týdnů zpět se konaly komunální volby i na naší městské části. Na radnici dojde ke střídání stráží. To je ideální čas, abychom si postupně shrnuli to, co se událo v předchozím volební období. Postupně zde budeme zveřejňovat naše poznámky a glosy z uplynulých let o dění na městské části a jak my, tak Vy, si můžme vše s odstupem času zhodnotit.

Doufáme, že jak Praze 15, tak naší republice se bude v letech následujících dařit co nejlépe a budeme my i naši potomci mít možnost náš život prožít v co největší svobodě. Snad budeme mít to štěstí, které většina našich předků bohužel neměla. Navzdory všem výhradám mířeným včera, dnes, nebo zítra k těm nahoře a jejich místy hloupým nápadům, aktuální míra svobody je vzhledem k naší historii něčím, čeho je třeba si přesto vážit. Není to nic automatického. A nežijeme si tak špatně, jak to někdy někomu může připadat. A svobody máme v posledních takřka 30 letech nejvíce, co jsme kdy v historii naší země měli.

Ať se Vám daří a užijte si dnešní sváteční den!

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

David Král

David Král

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31