Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Jediným pražským kandidátem Svobodných do Senátu je Mic…

Jediným pražským kandidátem Svobodných do Senátu je Mic…

Jediným pražským kandidátem Svobodných do Senátu je Michal Malý v senátním obvodu Praha-8.

V letech 1990-92 byl poslancem FS za ODS. Za svůj největší úspěch považuje přispění k ukončení tzv. „pomlčkové války“, kdy navrhl a prosadil pro obě strany kompromisní název státu ČSFR, který platil do zániku federace.
Jeho interpelace na ministra obrany Dobrovského vyvolala zásadní obměnu velení tehdejší ČSLA a nastartovala změnu koncepce armády, na které se podílel. Během svého působení ve Federálním shromáždění podal mnoho interpelací, většina z nich byla úspěšná, vyvolala pozitivní změny v dané věci.

Michalovi držíme palce a postupně zde o jeho senátní kampani budeme informovat. Můžete také sledovat jeho fb stránky https://www.facebook.com/mich.maly
Link: https://www.facebook.com/svobodni.praha/photos/a.181981051881334.46198.181642631915176/1864079543671468/?type=3

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodni-31