Výzva českým europoslancům: Hlasujte proti kvótám

Výzva českým europoslancům: Hlasujte proti kvótám

Dnes budou europoslanci hlasovat o „Návrhu rozhodnutí Rady, kterým se stanoví dočasná opatření v oblasti mezinárodní ochrany ve prospěch Itálie a Řecka“.

Návrh de facto ruší už dříve dohodnutý systém odpovědnosti první bezpečné země, odebírá pravomoci v oblasti azylové politiky jednotlivým členským zemím a v důsledku legalizuje protiprávní překračování hranic. Ve skutečnosti tak vynucováním „solidarity“ popírá princip subsidiarity, na kterém by měla být EU podle svých zakládajících dokumentů založena.

Návrh zároveň nerespektuje kulturní odlišnosti jednotlivých zemí EU. Navíc by některé členské státy nutil, aby se staraly o uprchlíky, kteří ani o život v těchto zemích nestojí. Jakmile dostanou povolení k pobytu, stejně utečou do jiné země EU za jejich pro-imigračními pobídkami nebo lépe placenou prací.

Svobodní trvají na dodržování platných mezinárodních smluv a vyzývají všechny europoslance, aby hlasovali proti kvótám na uprchlíky. Europoslanec za Svobodné Petr Mach bude jednoznačně hlasovat proti kvótám. Svobodní vyzývají vládu ČR, aby nepřijímala uprchlíky ani na „dobrovolně-povinné“ bázi pod hrozbou dotačních sankcí.

Naše předchozí stanovisko.

Republikové předsednictvo Svobodných

V Praze dne 9. září 2015

 

Kontakt:

Kateřina Kašparová, tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384
 

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31