Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní vítají odchod Velké Británie z EU a vyzývají premiéra, aby podpořil dobré vztahy

Svobodní vítají odchod Velké Británie z EU a vyzývají premiéra, aby podpořil dobré vztahy

Svobodní oceňují britské referendum jako kultivované vyjádření vůle občanů a vítají rozhodnutí Britů o odchodu z EU. Přejí Velké Británii hladký odchod z Evropské unie a pevně věří, že bude s Británií zachován svobodný obchod a bezvízové cestování.

Svobodní vyzývají premiéra Sobotku, aby při jednání o odchodu Velké Británie z EU podpořil bezproblémové vztahy s Británií a ani náznakem nepodpořil žádné sankce.
„Není sebemenší důvod trestat Brity za to, že nechtějí už být v EU. V Evropském parlamentu vždy podpořím volný obchod a volné cestování mezi Evropskou unií a Velkou Británií,“ zdůrazňuje europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach.

„Brzy se ukáže, že Velká Británie mimo unii nestrádá, ba právě naopak. Její pozitivní příklad bude posledním hřebíkem do rakve Evropské unie,“ upozorňuje místopředseda Svobodných Radim Smetka.

Svobodní prosazují uspořádání podobného referenda také v České republice. V ČR žije na 3 a půl milionu lidí, kteří neměli šanci v roce 2003 hlasovat o našem členství v EU, protože jim tehdy bylo méně než 18 let nebo nebyli na světě. EU se navíc od našeho vstupu podstatně změnila.

„Evropská unie je brzdou prosperity. Jsem vděčný za to, že se objevila první země, která se nebála ukázat svou nespokojenost se současnou podobou EU. Doufám, že již brzy budeme mít možnost projevit svůj názor na EU v referendu i my,“ doplňuje místopředseda Josef Káles.

„Nejen Brusel se bojí jako čert kříže každého projevu vůle občanů v podobě referenda. Už samotné pořádání bez rozdílu výsledku je vždy zdviženým prstem. Nad všemi těmi umělými společnými politikami totiž stojí přirozená touha nemalého počtu lidí po svobodě, a ta stále ještě stojí na žebříčku hodnot u mnohých výš, než cokoli jiného. Jsem velmi rád, že tuhle rukavici Britové zvedli," dodává místopředseda František Matějka.

24. června 2016

Republikové předsednictvo Svobodných

 

Strana svobodných občanů (Svobodní) vznikla v roce 2009 s hlavním cílem omezit státní byrokracii, snížit daně, zrušit dotace, uzákonit vyrovnaný státní rozpočet a zavést lidové veto. Od svého vzniku Svobodní kritizují Lisabonskou smlouvu a prosazují referendum o vystoupení ČR z EU. Program strany klade nejvyšší důraz na svobodu jednotlivce.

 

TZ ve formátu PDF ke stažení zde

 

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31