Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní v médiích: czexit, útoky v Německu, uprchlíci, krajské a senátní volby a zprávy z obcí

Svobodní v médiích: czexit, útoky v Německu, uprchlíci, krajské a senátní volby a zprávy z obcí

Monitoring za období 20.–27. července 2016

Lidovky na svém webu Česká pozice zveřejnily článek Nebezpečná iluze: Samostatné a svobodné Česko:
Kritici EU v čele s předsedou Strany svobodných občanů a europoslancem Petrem Machem se nechali slyšet, že po schválení zákona o referendu budou iniciovat referendum o vystoupení ČR z EU podle vzoru Velké Británie. Řešení této zdánlivě akademické diskuse tedy může mít zásadní dopad na budoucí směřování ČR…

Parlamentní listy zveřejnily hned několik článků v souvislosti s útoky v Německu, např. Zavřete hranice. Prchající teroristé z Mnichova vyvolali strach i za hranicemi:
Zavřete hranice s Německem. Tuto výzvu ministrovi vnitra přes sociální síť „zcela vážně“ přednesl europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach. Důvodem byla neschopnost bavorské policie zadržet teroristy útočící v Mnichově. Několik hodin po útoku v nákupním centru stále nebyla schopna je zadržet a dokonce byla nucena uzavřít dálnice vedoucí z Mnichova…

Nové podrobnosti o masakru v Mnichově. Střelec byl z Íránu, spekuluje se o vlivu Islámského státu:
Teroristé dorazili do bavorské metropole Mnichova. V pátek v podvečer tam osmnáctiletý mladík íránského původu postřílel v obchodním centru devět lidí, dalších 21 bylo zraněno. Kvůli tomu bylo uzavřené prakticky celé centrum bavorské metropole a policejní manévry trvaly dlouho do noci. Objevily se však i výzvy k ostřejšímu postupu, například k uzavření hranic s Bavorskem. K tomu ministra vyzýval například europoslanec a předseda Svobodných Petr Mach.

Reakci Petra Macha na teroristické útoky zveřejnily Parlamentní listy Od EU nemůžeme už čekat nic dobrého.

UPRCHLÍCI

Lidové noviny a článek Lidi, pojďme do nich! (23. 7. na str. 17):
Někde mezi swingujícími a stále zklamávanými voliči těchto stran, zvlášť pak u voličů VV a Úsvitu, k tomu SPO, SPD, Svobodných, a velké části dlouhodobých nevoličů spojených například s Holešovskou výzvou, se rodí jádro dnešních nespokojených a naštvaných…

Parlamentní listy a článek Chudáci uprchlíci, kteří nás masakrují a zabíjejí děti. Blbečci, co nám vládnou. Totální záhuba:
“Pokud vláda vyjedná, aby se na nás nevztahovala společná migrační politika EU a pokud nám vyjedná právo hlídat vlastní hranice, jako to má Dánsko, mohli bychom si udržet bezpečnost i v EU. Jinak je ale Czexit jediná možnost,“ říká předseda Svobodných a europoslanec Petr Mach.

Vyšlo i na EUportálu tady.

Parlamentní listy a článek Přivezou k nám 80 uprchlíků, víme od rána. A už jsou zde ostré reakce:
Na ranní zprávu o tom, že Česká republika přijme v rámci dohody mezi EU a Tureckem o výměně uprchlíků 80 syrských migrantů z tureckých uprchlických táborů, reagoval předseda Svobodných Petr Mach a exprimátor Prahy Jan Koukal. “Podle mě je to ilegální. Žádná smlouva s Tureckem nebyla projednaná naším parlamentem. Český parlament by se měl postavit proti jednání vlády, ke kterému nemá od parlamentu mandát. Ani Evropský parlament žádnou smlouvu s Tureckem neprojednával. Jen se celou dobu mluví o tom, že naším protiplněním má být bezvízový styk pro Turecko. Je to nějaké uzavírání dohod s cizími diktátory za zády občanů,“ nebere si servítky Mach.

MÍSTOPŘEDSEDOVÉ

V sobotu 23. 7. byl Karel Zvára hostem pořadu Názory a argumenty na stanici Český rozhlas Plus. Tématem pořadu bylo: „Nakolik je v současnosti aktuální hrozba použití jaderných zbraní ve světě“. Přepis pořadu čtěte zde, záznam diskuse si pusťte zde:

Článek Radima Smetky zveřejnil server Finmag Miluj Evropu. Za sto mega ročně:
Členství v Evropské unii je pro nás nákladné. Odmítám argument, že díky dotacím jsme ve vztahu k Unii čistými příjemci, o nevýhodnosti tedy nemůže být řeč. A když odmítám argumentaci „čistého příjemce“, skutečně tím nemyslím, že by k nám mělo proudit víc peněz. Naopak, dostáváme jich moc. Jakékoli nenulové číslo je moc. Dotace jsou zlo…

O účasti Františka Matějky v DVTV (informovali jsme v minulém monitoringu) napsaly Parlamentní listy článek Lidé nemají dost rozumu, aby hlasovali o vystoupení z EU, řekl novinář Jandourek a schytal to:
Především o tom, zda by bylo vhodné, aby u nás proběhlo referendum o setrvání naší země v EU, diskutovali v internetové televizi DVTV místopředseda Svobodných František Matějka a sociolog a publicista Jan Jandourek.
Referendum je podle Matějky jediný nástroj, který má ležet mimo volby v rukou českých občanů. Lidé poté, co si v referendu odhlasovali vstup do EU, by měli mít právo po nějakém čase, co získali zkušenosti s EU, hlasovat o setrvání v EU. Politici nemají právo, aby o tak důležité otázce rozhodovali v rámci svého velmi krátkého mandátu…

František Matějka na Parlamentních listech Proti nelegální zbrani je potřeba postavit zbraň legální.

Vyšlo i na Neviditelném psu tady.

KRAJSKÉ A SENÁTNÍ VOLBY

ČTK vydala zprávu Strany odevzdávají krajské kandidátky, nejvíce jich je v Liberci (26. 7.):
V Jihomoravském kraji se zatím přihlásily jen kromě dvou posledně zmíněných koalic ještě ČSSD a strana Moravané. Naopak v Libereckém kraji jsou to ČSSD, ANO, KSČM, TOP 09, ODS, Starostové, KDU-ČSL v rámci uskupení Budoucnost pro Liberecký kraj, Strana svobodných občanů společně se Stranou soukromníků, hnutí Svoboda a přímá demokracie společně se Stranou práv občanů a Změna pro Liberecký kraj.

Zprávu převzaly Parlamentní listy Krajské volby se blíží. Některé strany sází na uprchlické téma.

Středočeský kraj

ČTK vydala zprávu Ve středních Čechách budou obhajovat funkce současní senátoři (26. 7.):
Na Kutnohorsku se bude kromě Strnada ucházet o hlasy voličů bývalý starosta Kutné Hory Ivo Šanc (STAN), který má i podporu lidovců. Za KSČM bude kandidovat zastupitelka obce Vrdy Lenka Bochníčková a za ANO přednosta Kliniky hepatogastroenterologie IKEM Julius Špičák. ODS spolu se soukromníky podpoří Milana Vodičku ze Strany svobodných občanů.

Parlamentní listy přinesly velký rozhovor s naším kandidátem do Senátu Milanem Vodičkou Vodička ze Svobodných: Česko ať pracuje na dezintegraci EU:
Podle kutnohorského senátního kandidáta Milana Vodičky je třeba zrušit všechny zbytečné úřady EU, a to včetně europarlamentu. Evropská unie ve tvaru Lisabonské smlouvy je za zenitem a spěje k rozpadu. Vodička, který kandiduje s podporou Soukromníků a ODS, pokládá za chybu, že poslanci umožnili přímou volbu prezidenta. Její zrušení by přineslo miliardovou úsporu…

Karlovarský kraj

Parlamentní listy přinesly rozhovor s lídrem koalice Svobodných a Soukromníků panem Františkem Tomáškem Islám je systém, který má zajistit světovou nadvládu. Ještě budeme vzpomínat na lapálie s našimi Romy, tuší zemědělec, lídr od Soukromníků:
Lídr koalice Svobodných a Soukromníků  v Královéhradeckém kraji František Tomášek srovnává muslimy s Romy a tvrdí, že Romové jsou zlatí. Za tisíc let v diaspoře nepáchali teroristické činy ani vraždy bezbranných obětí. Muslimům jde naopak o nadvládu prostřednictvím populační exploze…

ČTK a zpráva Většina stran v Karlovarském kraji už zveřejnila své kandidátky (26. 7.):
Kandidátky zatím podaly strany, hnutí a koalice Ne ilegální migraci – Peníze raději pro naše lidi, Starostové a nezávislí (STAN) s podporou KOA, KDU-ČSL a TOP 09, společně Svobodní a Soukromníci, Dělnická strana sociální spravedlnosti – NE imigrantům, STOP nepřizpůsobivým a diktátu EU, Česká strana sociálně demokratická, Občanská demokratická strana, VOK – Volba pro Karlovarský kraj, ANO 2011 a Komunistická strana Čech a Moravy.

Mladá fronta Dnes a článek Karty pro krajské volby už se začínají míchat (27. 7. na str. 13):
Pouze týden času zbývá stranám a hnutím, aby odevzdaly kandidátky pro podzimní volby…

Plzeňský kraj

ČTK a zpráva Kandidátku do voleb v Plzeňském kraji podalo zatím pět uskupení (26. 7.):
TOP 09, která minule kandidovala se Starosty pro Plzeňský kraj, jde letos do voleb sama. Starostové se pro letošek spojili s Občany patrioty, Stranou svobodných občanů a Stranou soukromníků.

Zprávu převzala Mladá fronta Dnes Kandidátku do krajských voleb podalo zatím pět uskupení (27. 7. na str. 13).

Rozhovor s kandidátem do Senátu za Soukromníky Pavlem Havlíčkem přinesly Parlamentní listy Řezník Havlíček: Levicový dobroserný komplex nás může přivést do záhuby:
Podle klatovského řezníka Pavla Řezníčka dochází ke střetu naprosto nesourodých civilizací, z nichž jedna vyniká naprostou intolerancí k té naší. Naše pseudohumanistická společnost odmítá identifikovat nepřítele. Tak nás raději nazývá xenofoby, nácky a rasisty. Prezident Zeman je výrazným konzervativcem. Jeho prioritou je rodina a vlast. To říká plzeňský senátní kandidát Řezníček ze Soukromníků…

Zlínský kraj

Parlamentní listy a článek Stát diskriminuje pacienty ze Zlínského kraje:
Kraji chybí jak státem financovaná "fakultní" nemocnice, tak také vlastní letecká záchranná služba. To musíme změnit! Proto Svobodní a Soukromníci chtějí prosadit, aby stejně jako v okolních krajích stála na vrcholku péče o pacienty státem financované zdravotnické zařízení. Krajská nemocnice Tomáš Bati je totiž vlastněna pouze krajem a ten logicky nedisponuje tolika finančními prostředky, kolik je jich zapotřebí…

Idnes a článek Nové slůně, příspěvky na televizi i novorozence. Kampaň je plná bizarností:
Majitel hazardní firmy Synot, senátor a lídr společné kandidátky Soukromníků a Svobodných Ivo Valenta chce řešit i zdravotnictví, jež považuje za zanedbané. Prosazuje, aby se ze zlínské krajské nemocnice stala fakultní, kterou by platil stát.

ČTK vydala Kandidátku do krajských voleb zatím ve Zlíně podalo šest stran (26. 7. ve 12:28):
Lidovci v roce 2008 měli na kandidátce zástupce Strany soukromníků, která jde nyní do voleb se Stranou svobodných občanů. Lídrem je majitel loterijní společnosti Synot a senátor Ivo Valenta.

Další zprávu ČTK vydala o 3 hodiny později, v níž doplnila:
Společnou kandidátku Strany soukromníků a Strany svobodných občanů povede majitel loterijní společnosti Synot a senátor Ivo Valenta.

Server Aktuálně.cz citoval ČTK v tomto článku:
Společnou kandidátku Strany soukromníků a Strany svobodných občanů povede majitel loterijní společnosti Synot a senátor Ivo Valenta.

Lidovky o tom napsaly zde:
Společnou kandidátku Strany soukromníků a Strany svobodných občanů povede majitel loterijní společnosti Synot a senátor Ivo Valenta.

Pardubický kraj

Chrudimské noviny a článek Kompletní kandidátka Svobodných a Soukromníků je na světě:
Po Koalici pro Pardubický kraj, představili své kandidáty do krajských voleb také Svobodní, kteří se tentokrát „spolčili“ se Stranou soukromníků. Na prvních místech kandidátky lze najít „staré známé“ Chrudimáky a sice Josefa Kálese mladšího s Petrem Lichtenbergem.
Svobodní společně se Soukromníky zahájili předvolební kampaň pěkně zostra a nikoho nenechávají na pochybách, že současný model vládnutí kraji, jenž byl nastaven sociálními demokraty, není jejich „šálkem čaje“. Nejvýraznějším kritikem krajského plýtvání penězi a potenciálem, je samozřejmě asistent europoslance Petra Macha (Svobodní) a zastupitel Města Chrudim Josef Káles. Ten si vzal na mušku Bilanční noviny, které přistály ve schránkách obyvatel Pardubického kraje v minulých dnech…

Liberecký kraj

Rozhovor s naším lídrem pro krajské volby v Libereckém kraji Radkem Uchytilem přinesly Parlamentní listy Vystoupení z EU není cíl, ale cesta:
Svobodní ani Soukromníci nemají v zastupitelstvu Libereckého kraje žádného zástupce. Pro nadcházející volby se tak rozhodli spojit síly. Radek Uchytil (Svobodní) věří, že nyní atakují hranici 5 % ve všech krajích. S jedničkou na kandidátce jsme si povídali o jeho plánech s krajem. Prozradil nám i více o svém návrhu na řešení imigrační krize pomocí vybudování integračního táboru na území neuznaného Království Severního Súdánu. A řeč přišla také na vystoupení Česka z EU, o které Svobodní dlouhodobě usilují…

ČTK a zpráva Do voleb v Libereckém kraji půjde minimálně 10 subjektů (26. 7.):
Společnou kandidátku už ohlásily i další dvě strany – Svobodní a Soukromníci, v čele jejich kandidátky bude Radek Uchytil.

Moravskoslezský kraj

Patriot magazín a článek Do moravskoslezského zastupitelstva kandidují klasické strany i uskupení proti imigrantům:
Všechny politické subjekty, které v roce 2012 uspěly v krajských volbách v Moravskoslezském kraji a jejich zástupci tak nyní tvoří krajské zastupitelstvo, budou na podzim opět bojovat o přízeň voličů…

Olomoucký kraj

Parlamentní listy přinesly rozhovor s krajským předsedou Soukromníků Olomoucký šéf Soukromníků se tvrdě pustil do českých politiků. Nejvíc to schytal Zeman s Babišem:
František Kučera se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz ostře pustil téměř do celé české politické elity a nevynechal ani krajské politiky. Zvláště v případě prezidenta Zemana a vicepremiéra Babiše zvolil tvrdý slovník…

ZPRÁVY Z OBCÍ

JIŽNÍ ČECHY

Parlamentní listy zveřejnily Chraňme náš kraj:
Svobodní v Jihočeském kraji představili nový web. Má sloužit jako svobodný necenzurovaný prostor. Před čím je třeba chránit Jihočeský kraj? Názory na tuto otázku sbírá nový web, který v uplynulých dnech představili jihočeští Svobodní. Stránky http://www.chranmenaskrajproti.eu/ jsou dle jejich slov svobodným necenzurovaným prostorem pro vyjádření názorů Jihočechů…

MILEVSKO

Písecký deník a článek Část ODS a ANO: Radní Doubku, rezignujte (22. 7. na titulní straně):
„Odstupte z funkce radního," vyzvala část milevské ODS a hnutí ANO 2011 Miroslava Doubka (Svobodní) v otevřeném dopise. Důvodem mají být mimo jiné pochybení při rekonstrukci Jeřábkovy ulice a její přípravě. Miroslav Doubek, který má v gesci právě infrastrukturu a dopravu, vše odmítá.„Jsem trochu v šoku," komentoval Miroslav Doubek otevřený dopis, který mu zastupitel za ODS Zdeněk Hobzek předal na středečním mimořádném zasedání zastupitelů, kde byla hlavním bodem programu rozpočtová změna. Do té doby o něm nevěděl…

Vyšlo i v internetové podobě Píseckého deníku tady.

Písecký deník a článek Co bude s městským zpravodajem v Milevsku dál? (26. 7. na str. 3):
Redakční rada umožnila uveřejnění reakce na otevřený dopis, která přišla po uzávěrce vydání. "Písemná reakce na otevřený dopis ODS a hnutí ANO 2011 s výzvou k odstoupení radního Miroslava Doubka z funkce na sebe nenechala dlouho čekat. Miroslav Doubek ji napsal v noci po zasedání zastupitelů, tedy několik hodin po tom, co ho převzal. V ní vyzval autory dopisu, kterých je pět, aby sdělili konkrétní pochybení a nedostatky, kterých se měl coby radní zodpovědný za infrastrukturu a dopravu dopustit…

Vyšlo i v internetové verzi Píseckého deníku tady.

 

27. července 2016

 

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

0:13 Chartu 77 tvořili lidé, kteří byli v pozici kritizující socialistický systém za nedodržování lidských a občanských práv. Chartisté nenavrhovali změnit systém, šlo jim o korekci. Nešlo tedy o politickou opozici, přesto byli ostrakizovaní a pronásledovaní, protože komunisté věřili, že Charta vnáší do společnosti znejistění, nesoulad a disharmonii. Lišíte se v tomto směru od svých předchůdců, ke kterým se hlásíte?

7:09 Chartisté za socialismu se rekrutovali z řad bývalých komunistů, obecně levice. Jaké ideové kořeny máte vy?

12:22 Ve své Chartě 24 akcentujete právo na svobodu projevu a informací, zaručované článkem 11 hlavy II. Svoboda projevu má mít v demokracii plná a neomezená?

25:03 Podobně jako zmíněný článek v Chartě 24 kritizujete i postoj státu k jiným článkům, konkrétně 16 hlavy II, 21 hlavy III, 8 hlavy II – není to spíše kritika neústavnosti Vlády ČR a byrokracie zahrnující státní zastupitelství, tajnou službu, policii, nejrůznější úřady a instituce a to i v oblasti médií, školství, zdravotnictví, hospodářském sektoru?

27:35 Pokud vám systém vyhoví a napraví, budete asi slavit. Co budete dělat v případě, že systém bude reagovat podrážděně nebo dokonce podobně jako za socialismu, tedy budete vystavení perzekuci?

37:43 Máte nějakou reflexi z horních politických pater? Co říká vaší Chartě 24 parlamentní opozice?

47:21 Založíte také nadaci jako Charta 77 a bude i vás sponzorovat George Soros?

https://svobodni.cz/stanoviska-strany…

Libor Vondráček, předseda strany Svobodných, jeden z autorů Charty 24.

Otázky připravil a kladl Alexandr Vojta

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31