Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní podporu biopaliv kompletně zruší, až se dostanou do Sněmovny

Svobodní podporu biopaliv kompletně zruší, až se dostanou do Sněmovny

Svobodní odsuzují „Babišovu koalici“. Poslanci ČSSD, ODS, TOP09, KSČM, KDU-ČSL a Strany zelených přehlasovali veto prezidenta republiky a zvýšili povinné příměsi biopaliv ve prospěch skupiny Agrofert a na úkor všech spotřebitelů. Pro zvýhodnění biopaliv hlasovalo 125 poslanců všech stran. Proti hlasovali a Svobodným vyjádřili podporu Eva Dundáčková, Alena Páralová, Jan Schwippel, Juraj Raninec. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová zmínila v rozpravě jak petici proti zdražování, kterou Svobodní  poslancům předali, tak i dopis místopředsedy Svobodných Františka Matějky.

Až se Svobodní dostanou do sněmovny, zruší zvýhodnění biopaliv a solárních elektráren. Do té doby budou spotřebitelé doplácet ročně 30 miliard korun na solární panely v cenách elektřiny a 6 miliard korun v cenách pohonných hmot na biopaliva.

Svobodným se nepodařilo přesvědčit poslance ani otevřeným dopisem ani demonstrací před budovou Sněmovny.

Velké strany hrají před voliči jen divadlo o tom, že volby jsou o jejich údajně nesmiřitelném souboji. Ve skutečnosti však tyto strany ve Sněmovně hlasují jednotně na úkor občanů. Nejsou alternativou vůči sobě navzájem. Proto Svobodní nabízejí voličům skutečnou alternativu – politiku, kde nebudou jedni zvýhodňováni na úkor druhých, politiku založenou na svobodě,“ uvedl předseda Svobodných Petr Mach.

Petr Mach
27.5.2010
www.svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31