Svobodní a Soukromníci jdou nahoru, v pěti krajích mají přes pět procent

Svobodní a Soukromníci jdou nahoru, v pěti krajích mají přes pět procent

Koalice SaS se stává věrohodnou šancí na změnu

Zlínský, Pardubický, Středočeský, Královéhradecký a Jihomoravský kraj. Tam všude by podle aktuálního výzkumu společnosti SANEP zasedli do krajských zastupitelstev kandidáti koalice Svobodní a Soukromníci. Podle dalšího výzkumu, realizovaného společností Phoenix Research on-line, jsou Svobodní a Soukromníci navíc černým koněm voleb v Jihomoravském a Zlínském kraji. Obě strany spolupracují celkem v osmi regionech.

„Vzhledem k tomu, že řada krajských koalic byla uzavřena teprve v posledních měsících, vnímáme zveřejněné výsledky velmi pozitivně. Nejde ani tak o samotná čísla, jako spíše o skutečnost, že naše preference jdou stále nahoru,“ říká předseda Strany soukromníků České republiky Petr Bajer. Koalice Svobodní a Soukromníci vznikla v krajích Pardubickém, Zlínském, Středočeském, Jihomoravském, Královéhradeckém, Ústeckém, Karlovarském a Libereckém.

Nejlepší výsledek, 11,7 procenta, zaznamenala koalice ve Zlínském kraji, na hodnotu 6,2 procenta pak vystoupaly preference v Pardubickém kraji. Královéhradecký a Středočeský mají shodně 5,9 procenta, jih Moravy pak 5,2 procenta. V Karlovarském kraji má zatím koalice 4,9 procenta a v Ústeckém 3,9 procenta. V Libereckém kraji byla koalice uzavřena až po realizaci výzkumu. „Je zřejmé, že lidé v krajích skutečně vnímají koalici Svobodní a Soukromníci jako věrohodnou šanci na změnu krajské politiky,“ říká předseda Strany svobodných občanů a europoslanec Petr Mach.

Svobodní a Soukromníci vidí cestu k lepším krajům v úspornějších krajských úřadech, účinnější pomoc obcím a zbavení se kostlivců ve skříni v podobě velkých dluhů samotných krajů, případně jejich nemocnic. Pro každý kraj je připraven podrobný program, který reaguje na konkrétní problémy. Napříč regiony ale rezonují obdobná témata. Terčem velké kritiky je především systém přerozdělování peněz určených na rozvoj obcí či podporu sportu a kultury.

 

7. června 2016

Kateřina Kašparová
tisková mluvčí Svobodných

e-mail: kasparova@svobodni.cz
telefon: 736 530 384

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Nejnovější video

Na semináři o covidu v Poslanecké sněmovně vystoupil MUDr. Miroslav Havrda, jeden z představitelů Paralelní lékařské komory, s ostrou kritikou covidových opatření a mediální kampaně z let 2020–2022. Havrda označil období pandemie za „covidovou totalitu“ nebo „dobu temna“ a srovnal segregaci neočkovaných s fašistickým režimem.

Paralelní lékařská komora jako alternativa

Havrda připomněl, že v době, kdy oficiální instituce tvrdily, že „všichni lékaři souhlasí se strategií státu“, založili s kolegy paralelní lékařskou komoru. „Vzali jsme si bílé pláště a šli jsme k lidem, protože jsme se nedostali do žádných médií,“ popsal lékař. Jejich akce na Václavském náměstí, Staroměstském náměstí a na Letné sledovaly tisíce lidí, přičemž přenosy na alternativních médiích jako Raptor TV či KTV Live měly až 250 000 zhlédnutí.

Když jim tehdejší prezident České lékařské komory nedovolil pořádat semináře v budově komory, pořádali je venku na „Kubkových schodech“ u Palackého náměstí. „Tam nám lidé nosili svařák, teplomety a koláče, protože byla hrozná zima,“ vzpomínal Havrda s díky občanům, kteří je podporovali.

Očkování těhotných žen jako „lékařská žumpa“

Zvláště ostře Havrda kritizoval očkování těhotných žen experimentální vakcínou. „Na lékařské fakultě nás učili, že těhotné ženy nesmí prakticky žádné léky, ani aspirin,“ řekl s tím, že se ptal veterinářky, zda očkují březí fenky, a ta odpověděla, že by si to nikdy nedovolili. „My jsme si dovolili očkovat nejenom děti, kde dnes víme, že to nepotřebovaly, ale očkovali jsme těhotné ženy. Lékařská žumpa, styďte se,“ vyzval kolegy, kteří postup schvalovali.

Havrda také zmínil náměstka ministra zdravotnictví Policara, který podle něj vydal „20 nezákonných protiústavních vyhlášek segregujících zdravé neočkované lidi“ a srovnal tento postup s označováním Židů žlutými hvězdami za fašismu.

Konkrétní požadavky: omluva, odškodnění a revize

MUDr. Havrda formuloval tři hlavní požadavky. Za prvé žádá, aby se „odborníci“, kteří podle něj „prokazatelně lhali“, omluvili všem lidem. Za druhé požaduje, aby stát odškodnil všechny poškozené závažnými nežádoucími účinky očkování. Za třetí vyzval novináře, aby „začali psát pravdu a přestali zamlčovat jasná fakta, která jsou vědecky podložená“.

Mimo to Havrda navrhuje revizi národní očkovací strategie, kterou označil za „medicínský nesmysl“, a odmítá, aby „takzvaní odborníci“ z covidové éry byli nadále nominováni do funkcí na ministerstvu zdravotnictví. Poukazuje také na návrh současného náměstka ministra spravedlnosti JUDr. Koudelky, který navrhuje jiné řešení než vyšetřovací komisi Poslanecké sněmovny, kde by se podle Havrdy „vše dostalo pod koberec“.

Lékař závěrem zdůraznil roli alternativních médií a organizací, které podle něj zabránily povinnému očkování. „Díky úsilí těchto lidí byla vytvořena deklarace lékařů, sester, vojáků, policistů a další, kde to byly statisíce lidí,“ uvedl s tím, že stát měl nakoupeno „10 vakcín na jednoho člověka“ a „očkovali by nás jako ovce“. Své vystoupení zakončil varováním směrem k médiím a oficiálním odborníkům: „Již nikdy více. A tohle vám fakt nezapomeneme.“

Oblíbené štítky

Svobodni-31