Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

SEMÍN: Falešný a prázdný David Cameron

SEMÍN: Falešný a prázdný David Cameron

Downing Street má od včerejška nového nájemníka. Pokud však britští a kontinentální konzervativci od této personální změny očekávají i změnu ideovou a politickou, budou zklamáni. Volba Davida Camerona britským premiérem neznamená návrat k tradicím britské pravice, ale jen další příklon „konzervativního“stranického establišmentu k sociálnímu inženýrství nové postmoderní levice. Tedy takového směru, kterému Petr Hájek říká trefně „střed“.

Sem už ostatně s původní „starou dobou“ socialistickou stranou zamířil Tony Blair. Když tedy 3. října 2005 prohlásil David Cameron před skupinou novinářů, že je „dědicem Blairovým“, aby se stal záhy poté předsedou toryů, stali jsme se svědky zániku již i tak skomírající konzervativní pravice a vzniku strany nového typu.

Nekřivdím Cameronovi a jeho konzervativcům „politického středu“? Posuďte sami.

D. Cameron sliboval referendum o Lisabonské smlouvě. Nejen že od svého původního úmyslu (myslel to však vůbec někdy vážně?) ustoupil, ale spojil se k vytvoření parlamentní a tedy i vládní většiny s bezvýhradně prounijními liberálními demokraty, usilujícími o zavedení eura ve Velké Británii. Václav Klaus dobře věděl, že se na něj nemůže spolehnout, když zvažoval, zda vytrvá s oddalováním podpisu LS do voleb v Británii.

Cameronova politika v oblasti životního prostředí posiluje evropský proud radikálního environmentalismu, blouznícího o globálním oteplování a jiných zelených nesmyslech, jejichž uvedení do praxe ohrožuje nejen hospodářský rozvoj krizí zmítané Evropy a rozumnou energetickou politiku, ale předznamenává i zrod zeleného policejního státu.

Infernálních hlubin dosáhl D. Cameron a nové vedení Konzervativní strany v oblasti morálně-kulturní. Totalitární povaha institucionalizované politické korektnosti dosáhla nejvyššího vyjádření v Cameronově útoku na náboženskou svobodu křesťanů, když hlasoval pro zákon, fakticky likvidující katolické agentury zprostředkovávající adopci dětí, neboť odmítnutí svěřit děti do péče homosexuálních párů je v moderní Británii považováno za zločin. D. Cameron se také vyjádřil ve prospěch uzavírání homosňatků anglikánskými duchovními.

Cameronovo stranické vedení přišlo s plánem na vytvoření profesionálního sboru o nejméně 5000 členech, kteří budou po celé Británii budovat tzv. Velkou Společnost. Oficiální stranické komuniké, ohlašující úmysl takovou budovatelské armádu založit, se přitom v pozitivním smyslu odvolává na amerického radikálně levicového aktivistu Saula Alinskyho a jeho žáka Baracka Obamu.

Dnešní Konzervativní strana je skutečnými konzervativci nevolitelná. Argument typu “to chcete dalších pět let s Brownem“ postrádá smysl, protože léta s Cameronem se od těch předchozích nijak lišit nebudou. Ke škodě Velké Británie i celé Evropy.

Autor: Michal Semín. Vyšlo na blogu ihned.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31