Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Kašparová: Dovolte si luxus

Kašparová: Dovolte si luxus

… a zkuste konečně zas volit "pozitivně". Tzn. ne jen PROTI někomu. Posledních několik voleb jsme se nechali (my voliči) zahnat dvěma velkými křiklouny k urnám a dostatečně vystresovaní jsme tam hodili jednoho z nich, "aby nevyhrál ten druhý". Nenechme se prosím oblbovat donekonečna: volby do Evropského parlamentu NEURČÍ českou vládu. Nebojte se, že váš hlas propadne. Dovolte si ten luxus – a vyberte si konečně program, který se vám opravdu líbí!

Ano, doteď jsem vždy volila ODS – od jejího vzniku až do posledních voleb. Ano, přiznávám: od momentu, kdy byl předsedou zvolen p. Topolánek, jsem ODS volila POUZE proto, aby nevyhrál Paroubek. Coby pravicově smýšlejícího člověka mě ten populistický aparátčík děsí v nejčernějších snech, co by mohl provést s naší zemí, kdyby se mu povedlo ji znovu uchopit do svých chtivých pařátů.

Ano, přiznávám: párkrát se mi už i líbil program jiné, menší, strany. Ale dostatečně zmasírovaná hlasitým křičením modrých a oranžových jsem se v duchu oné menší straně omluvila a poslušně tam opět hodila volební lístek s nápisem ODS. V těch úplně posledních volbách už to bylo nejen se skřípějícími zuby, ale ze žaludečních důvodů už i se zavřenýma očima.

Letos už jsem si řekla DOST: jsi dost stará na to, aby ses pořád nechala někým děsit a plašit. Nebála ses mnohem horších věcí a obstála jsi, tak co ti pořád nějaký chachar má poroučet, co si máš myslet?! Určitě k mému zásadnímu rozhodnutí přispěl i fakt, že se skutečně objevila strana, která se znovu hlásí k hodnotám, jež ODS lehkomyslně opustila. A jelikož patřím k lidem, kteří neradi jen kritizují, ale když už se jim něco sakra nelíbí, tak prostě jdou a pomohou řešit věci aktivně, zapojila jsem se přímo do dění v té straně (poprvé v životě).

Prostě – poprvé od revoluce si dovolím ten luxus volit pozitivně! Soudě dle názorů, které slyším kolem sebe (nepočítám kolegy straníky, to by skutečně nebyl ten správný "průzkum trhu"), nejsem zdaleka sama, kdo dospěl k podobnému stanovisku. Máme hospodu (na venkově) – kde hodně diskutuji i s úplně cizími lidmi-turisty, kteří říkají stále častěji totéž. Nadávají na politiku, ale někteří se bojí, že jeden hlas nic nezmění.

ZMĚNÍ! Říkám jim do omrzení.

A připomínám jim (i vám teď) své oblíbené starobylé úsloví "Kdo zachránil jeden život, zachránil svět". Řídím se tím již 20 let ve své činnosti kolem kočičích útulků. Tam totiž také na vás dolehne pocit, že nemůžete pomoci všem. Je to velký omyl! Přinesete 1 konzervu a myslíte si, že jste příliš nepomohli. Jenže – když to udělá tisíc lidí, je to už tiscí konzerv! Takové množství už nakrmí hodně hladových kočičích/psích krčků…“

No a podobné je s volbami. I tady je doslova KAŽDÝ hlas důležitý. Nezapomínejme, že v eurovolbách nejde ani omylem o složení české vlády, nenechme se znovu ukřičet modro-oranžovými hulváty. Protože pokud přistoupíte na tu jejich vylhanou hru a hodíte jim svůj drahocenný hlas JEN proto, aby nevyhrál ten druhý, tak prohrajete především vy sami! To váš hlas bude ZTRACENÝ! Protože oni dostanou opět svých pohodlných 30% a mohou se dále holedbat tím, jak dokonale to vedou, jak vysokou mají podporu veřejnosti(!!!).

Samozřejmě – volte jednu z velkých stran, pokud se vám líbí její program či kandidáti. Ale prosím nevolte ji už jen proto, aby nevyhrál ten druhý. Tím jednoho i druhého nerozdílně pouze podpoříte v jejich nabubřelosti a ono kolečko jejich nadutosti se na další roky jen hermeticky uzavře…

Autor: Kateřina Bouda Kašparová
členka Republikového výboru

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31