K aktuálnímu skandálu vlády: Svobodní jsou na volby připraveni

K aktuálnímu skandálu vlády: Svobodní jsou na volby připraveni

Svobodní považují stav české politiky, justice a policie za tragický. Obří skandály poslední doby, ať již šlo o kauzy Víta Bárty, Davida Ratha, nynější skandál kolem Úřadu vlády,  korupce kolem rozbujelých evropských dotací a státních zakázek nebo úniky z policejních spisů, dlouhotrvající vazby bez soudu, masivní nasazování odposlechů lidí, špiclování stejně jako prosazování zákonů proti vůli většiny obyvatel jsou příznakem nemocného státu.

Je potřeba omezit stát. Podle Svobodných je lékem na nemocný stát omezení moci politiků. Je potřeba omezit objem peněz (1,5 bilionu), o kterých politici každý rok rozhodují. Jinak bude korupce i nemorální jednání pokračovat a  naděje lidí vkládané do schopnosti  justice a policie, budou marné.

Potírání korupce pomocí sledování a trestání nemůže postihnout příčinu problému, ale soustřeďuje se jen na potlačování vnějších projevů. Skutečnou příčinou korupce je možnost rozhodovat o životě a majetku jiných lidí pomocí příkazů, zákazů a daní,“ uvedl místopředseda Svobodných Karel Zvára.

Strana svobodných občanů nemůže ovlivnit, jestli v souvislosti s aktuálním skandálem kolem premiéra Petra Nečase padne vláda. Pokud se však budou konat předčasné volby, jsou na ně Svobodní připraveni. „Jsme připraveni kdykoliv vyhlásit primárky pro volby do sněmovny, vybrat nejlepší kandidáty a kandidovat s programem štíhlého státu svobodných občanů, kde je z podstaty jen malý prostor pro korupci a velký prostor pro svobodnou aktivitu občanů,“ uvedl předseda  Svobodných Petr Mach.

Petr Mach, Karel Zvára
www.svobodni.cz

Irena Válová, tisková mluvčí
14.6.2013

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31