Dotace ke stavebnímu spoření je třeba zrušit, ne zdanit

Dotace ke stavebnímu spoření je třeba zrušit, ne zdanit

Vláda se loni neodhodlala ke zrušení jedné z mnoha škodlivých státních dotací, které zvyšují míru státního přerozdělování a státní dluh – dotace ke stavebnímu spoření. Místo toho vyhlásila stav legislativní nouze a bez možnosti řádné parlamentní debaty prosadila 50% daň na tuto státní podporu.

Ústavní soud nyní vládní úpravy stavebního spoření zrušil (5 z 15 soudců nesouhlasilo se zrušením). Vláda tedy dotace nezdaní.

Poučením ze současného zmatku je, že dotace jsou zlem, které plodí další zlo a další komplikace. Dotace ke stavebnímu spoření jsou neúnosné a jsou jedním z hlavních výdajů, které nás ženou ke státnímu bankrotu. Od začátku dotování stavebního spoření stát lidem na dotacích vyplatil 200 miliard korun!

K vládnímu – nyní Ústavním soudem zrušenému – „řešení“ lze obecně říci, že zdaňování dotací je nesmysl. To je lepší dotace zrušit. Svobodní jsou pro zrušení těchto dotací (ovšem s řádným projednáním v parlamentu), stejně jako mnoha dalších (investiční pobídky apod.) s cílem vyrovnat státní rozpočet a snížit daňové zatížení.

Petr Mach
www.svobodni.cz
27.5.2011

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Petr Mach

Petr Mach

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31