Vondráček: Petr Fiala mě politicky zklamal

Vondráček: Petr Fiala mě politicky zklamal

Petr Fiala mě politicky zklamal. Vzpomínám si na jeho projev z roku 2014. Na celostátním kongresu ODS. Tehdy jako novopečený předseda ODS ostře kritizoval Evropskou unii. Tehdy vysvětloval, že politika EU způsobuje postupné ochrnutí naší ekonomiky. Závislost na dotacích a přebujelý úřednický aparát způsobí postupnou závislost na Číně, Indii a USA.

Je to logické. V USA, Číně ani Indii nikdo auta nezakazuje. Nikdo neřeší emisní povolenky a neposílá důležitá odvětí průmyslu k vodě. A to je třeba říct, že výše uvedené země produkují mnohokrát více emisí než celá Evropa.

A čím mě Petr Fiala zklamal? Jednoduše – lhal. Jako premiér naprosto otočil svou rétoriku. Začal Evropskou unii nesmyslně obhajovat v naprosto absurdních politických krocích. Jako premiér už nechce bojovat proti bruselským nesmyslům.

Jasně, doba se změnila a každý mění názory. Ale taková otočka mi nedává jinou možnost, než si myslet, že Petr Fiala prostě lhal. Lhal, aby si na svou stranu přilákal voliče, kteří jsou k EU kritičtí.

Teď, když je i díky jejich hlasům premiér, nehájí jejich názory. Tito lidé nemají zastoupení. A je to škoda. Protože euroskeptické názory musí být slyšet. Chápu proč lidé volili SPOLU. Hnutí ANO a SPD prostě nejsou alternativa pro pravicového voliče. Je ale jasné, že ani SPOLU není tou správnou volbou.

A proto už teď, více než rok před volbami, mohu slíbit a veřejně podepsat, že Svobodní své voliče nezradí. Evropské volby jsou naše silné téma. Máme pro Evropu jasný program. Nechceme nás tlačit na východ, ale zároveň chceme, aby Evropa prosperovala a aby se jí dařilo. Budu moc rád, když budete Svobodné sledovat a případně nás podpoříte. Má to smysl.

Za odběr našich novinek nic nedáte. Staňte se alespoň našimi příznivci a sami uvidíte, že Svobodné, jakožto moderní pravicová strana s pevnými zásadami, jsou dobrou volbou.

www.svobodni.cz/clenstvi

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31