Vondráček: Den nezávislosti? První krok ke svobodě lidí a prosperitě národa

Vondráček: Den nezávislosti? První krok ke svobodě lidí a prosperitě národa

„Ačkoliv od 28. října 1918 uběhlo už více než 100 let, je nám tento den stále připomínkou, že i „malý národ“ uprostřed globalizované Evropy může být suverénní, aniž by musel být v područí nějaké mocnosti”, uvedl 28. října Libor Vondráček • právník a předseda strany Svobodní.

⚪️🔴🔵

Před 104 lety, 28. října 1918, odstartovala nová kapitola naší státu, kterou jsme téměř po 400 letech začali psát vlastní rukou. 🇨🇿

Vzniklo Československo – suverénní stát Čechů a Slováků v srdci Evropy. Tento den znamenal počátek rozkvětu našeho státu.

Náš národ tehdy hnala i vzpomínka na obrozence, kteří sice boj za svobodu občanů a nezávislost státu započali, ale října 1918 se nedožil (Karel Havlicek Borovský a další velikáni našich dějin).

Na jedné straně za úspěchem stojí odhodlaní politici, kteří kromě občanských svobod, zajistili i svobody ekonomické. Za všechny jmenujme Aloise Rašína, který uskutečnil měnové reformy a držel státní finance ve svých rukou tak pevně, že nedopustil stejnou hyperinflaci jako v okolních státech.

Na druhé straně to jsou pracující jednotlivci, kteří se díky svým zlatým ručičkám chopili příležitostí, aby z Československa vybudovali jeden z mála prosperujících států Evropy. Největší podíl z nich měl na hospodářském vzestupu Tomáš Baťa.

Ačkoliv od 28. října 1918 uběhlo už více než 100 let, je nám tento den stále připomínkou, že i „malý národ“ uprostřed globalizované Evropy může být suverénní, aniž by musel být v područí nějaké mocnosti.

Můžeme být, musíme chtít být, svobodní a nezávislí.

Je to nejen nejdůstojnější pro občany i pro vážnost postavení naši země v mezinárodním společenství. Ale také je to nejkratší cesta k tomu, abychom byli opět prosperující a vzkvétající zemí, kde je radost žít, tvořit, vychovávat děti, budovat komunity a pracovat.

28rijen #ceskoslovensko #svobodni

Mgr. Libor Vondráček, právník předseda Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31