Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Tisková zpráva – Svobodní zahájili kontaktní kampaň, rozdají půl milionu novin

Tisková zpráva – Svobodní zahájili kontaktní kampaň, rozdají půl milionu novin

Koalice Svobodní, Liberland a Radostné Česko – Odejdeme bez placení zahájila v pondělí 6. května kontaktní kampaň. Několik desítek dvou až tříčlenných týmů rozdá až do voleb po celém Česku na půl milionu kusů volebních novin. „Podařilo se nám aktivizovat zhruba několik set dobrovolníků po celé republice. Jsem moc rád, že naši podporovatelé umějí přidat ruku k dílu a za to jim patří velký dík,“ říká lídr kandidátky Vít Jedlička.

 

Kontaktní týmy v ulicích, lídři letadlem do všech krajských měst

Koaliční volební noviny obsahují vše podstatné, s čím jdou Svobodní, Liberland a Radostné Česko do voleb. Shrnují základní programové teze, vysvětlují 5 základních reformních bodů, které chce koalice v EU prosadit, ale také popisují příběhy klíčových kandidátů a s nadsázkou a úsměvem testují znalosti voličů o EU. „Kdo si těch osm stran A3 přečte, bude mít jasno v tom, jakým způsobem chceme Unii reformovat a co uděláme, když se to nepodaří. Já je přečetl za 20 minut. Rozhodně nenudí,“ popisuje volební noviny dvojka kandidátky a předseda Svobodných Tomáš Pajonk. Dobrovolníci, kteří budou materiály rozdávat, jsou především členové Svobodných, jejich kamarádi a podporovatelé. V plánu je, že se kontaktní týmy alespoň jednou objeví v ulicích všech okresních měst a opakovaně v těch krajských. Kalendář kontaktní kampaně obsahuje více než stovku míst. Mimo dobrovolníků v ulicích se voliči po celé zemi potkají i s první trojkou kandidátky. Kvůli úspoře času budou lídři přesouvat letadlem Cirrus z volebního klipu pilotovaným trojkou kandidátky a předsedou Radostného Česka Boleslavem Buzkem. „Máme v plánu obletět podstatnou část krajských měst. Už se na to moc těším,“ říká Boleslav Buzek.

 

Návrat před Lisabon

Základním cílem koalice Svobodných, Liberlandu a Radostného Česka je zeštíhlení EU na úroveň zóny volného obchodu, pohybu pracovních sil a pohybu osob. „Tento požadavek není v rámci Evropy ojedinělý. Jsme přesvědčeni, že umíme sehnat dostatečnou podporu minimálně pro to, aby se tato diskuse v rámci Evropského parlamentu zahájila,“ říká dvojka kandidátky a předseda Svobodných Tomáš Pajonk. V případě úspěchu hodlají kandidáti koalice prosadit pět základních požadavků, bez nichž nedává členství v EU smysl. Je to:

 

  • zrušení povinnosti přijmout euro
  • zastavení centralizace imigrační a azylové imigrační politiky
  • zásadní snížení množství byrokracie
  • vrácení členským zemím právo veta v klíčových otázkách integrace
  • změnu hlasovacího řádu pléna europarlamentu

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31