Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Tisková zpráva – Lídr Svobodných Jedlička narušil vysílání hlavní debaty na České televizi

Tisková zpráva – Lídr Svobodných Jedlička narušil vysílání hlavní debaty na České televizi

Lídr Svobodných a Radostného Česka Vít Jedlička potřásl před koncem hlavní debaty rukou všem předsedům sněmovních stran, kteří se debaty zúčastnili. Svým činem chtěl poukázat na spornost systému výběru do závěrečných debat ČT před Evropskými volbami. “Pro nás jakožto stranu, která mandát obhajuje, je metodika ČT výrazně diskriminující. Před minulými eurovolbami měli Svobodní volební potenciál 8,1 % a do debaty ČT se tehdy dostali. Celkovým výsledkem 5,24 % se pak také dostali do Evropského parlamentu. Přestože například průzkum agentury Median připsal koalici Svobodných potenciál 8 %, kvůli metodice výběru ČT se do hlavních debat nemáme šanci dostat. Vzhledem k tomu, že Svobodní obhajují mandát, to nepovažuji za vyvážený přístup,“ říká lídr kandidátky Svobodných a Radostného Česka, Vít Jedlička.

Zatímco před minulými volbami do Evropského parlamentu Česká televize zařadila do debat i menší strany, letos je to jinak. První série byla otevřena osmi nejsilnějším subjektům. Do poslední závěrečné debaty před volbami potom ČT zve předsedy všech stran zastoupených v Poslanecké sněmovně českého parlamentu. „Mrzí nás, že superdebata nebyla vyhrazena pro strany zastoupené v Evropském parlamentu. Rádi bychom diskutovali o probraných normách a hlasováních. Obáváme se, že by tímto přístupem mohla ČT konzervovat situaci na české politické scéně. Ta přitom podle našeho názoru potřebuje zásadní obměnu,“ vysvětluje Vít Jedlička, lídr kandidátky Svobodných a Radostného Česka.

 

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31