Tisknout peníze donekonečna bez protihodnoty nelze. Pojďme zeštíhlit stát ještě dnes

Tisknout peníze donekonečna bez protihodnoty nelze. Pojďme zeštíhlit stát ještě dnes

Americký finanční trh se několik posledních dnů silně otřásá. Po Sillicon Valley Bank končí take Signature Bank. K celé situaci už se musel vyjádřit také prezident Joe Biden. Akcie dalších bankovních a investičních společností se postupně propadají a očekává se, jak se bude situace vyvíjet.

Podle předběžných informací je příčinnou pádu nezodpovědná monetární politika. Je to jednoduché. Tisknout peníze donekonečna bez protihodnoty nelze. Dříve nebo později dojde trh do situace, kdy nepoměr peněz mezi lidmi vyjde najevo. A nastane obrovské znehodnocování existujících peněz.

Problémy se zodpovědností má také Evropská unie. Jen na realizaci Green Dealu se „vytisklo“ mnoho desítek miliard eur. A půjčky budou pokračovat. Prvním krokem k nápravě by měl být vyrovnaný rozpočet. Po tomto březnu skoničla Česká republika v deficitu 166 miliard.

Česká republika potřebuje Svobodné! Nižší daně. Méně papírování. Svobodnější zemi. Problémy ČR jsou už více než rok stále podobné. Zvyšující se inflace, bobtnající státní úřady a zadlužený rozpočet. Jsme uprostřed zdaleka nekončící ekonomické krize. Z té se musíme dostat sami. A tou nejlepší cestou je cesta štíhlého státu.

Co to znamená? Že v krizi nebudeme rozdávat peníze, ale omezíme zbytečné výdaje. Těmi jsou například zbytečné úřady, na které vláda dlouhodobě upozorňuje, ale nenachází odvahu je zrušit.

Štíhlý stát by podle Svobodných neměl zvyšovat daně. Naopak by měl daně snižovat. Díky rostoucím cenám se totiž zvyšuje také částka, kterou stát na daních vybere. Více peněz v peněženkách lidí pomůže nastartovat ekonomiku lépe než jakákoliv dotace na světě.

Psát by se dalo dlouho. Co ale takhle začít makat? Přidejte se mezi Svobodné! Jsme moderní pravicová strana. Vidíme v dnešní době obrovskou příležitost, jak prosadit naše myšlenky! Pomozte nám s tím také! V každém kraji máme fungující buňku. Máme stovky zastupitelů po celé republice a také zastoupení v Senátu Parlamentu ČR!

Zdroj: Parlamentní listy

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31