Svobodní podporují petici proti nebezpečným změnám zbraňové legislativy

Svobodní podporují petici proti nebezpečným změnám zbraňové legislativy

Podporujeme petici proti neuváženým krokům v naší zbraňové legislativě. ✍️ Zlého člověka se zbraní bezpečně zastaví jen dobrý člověk se zbraní. ‼ https://www.petice.com/proti-nebezpecnym-zmenam-zbranove-legislativy

V úctě k pozůstalým, obětem i přeživším, kteří zažili při útoku šílence strašlivé chvíle, jsme týden odmítali reagovat na útoky proti naší zbraňové legislativě, které zaznívají ve veřejném prostoru. Po týdnu snad již trochu opadly emoce a laciné výpady politiků proti legálně drženým zbraní tak nelze brát na lehkou váhu. Již nemůže jít o projev emočního zoufalství, ale o vážné ohrožení naší bezpečnosti.

Česká republika má totiž nejlepší a nejvyváženější legislativu o zbraních v Evropě, možná na světě. Aplikaci změn, o kterých víme, že nefungují, považujeme za nebezpečnou. Vše, co se nyní emotivně navrhuje, už v jiných zemích totiž zkoušeli zavést a výsledek byl kontraproduktivní.

Hromadné hledání viníků mezi držiteli zbrojních průkazů, poukazování si na naši zbraňovou legislativu, kterou máme jednu z nejlepších ve světě či dokonce volání po naprostém omezení zbraní, se v důsledku vždy otočí ve prospěch útočníka proti samotným o to bezbrannějším obětem, přestože se dnes mnozí tváří, že efekt jejich návrhů bude opačný.

Otevřený dopis spolku LIGA LIBE k této petici: https://www.facebook.com/LIGA.LIBE/posts/752988576870839

Redakčně upraveno

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31