Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní jednali o kandidátce do EP, jednají se stranou Motoristé sobě

Svobodní jednali o kandidátce do EP, jednají se stranou Motoristé sobě

Praha 11. listopadu (ČTK) – Strana Svobodných jednala dnes v Praze o podobě kandidátky pro volby do Evropského parlamentu. Lídrem bude předseda strany Libor Vondráček, o post dvojky usiluje mimo jiné bývalý prezidentský kandidát Karel Diviš. O obsazení prvních deseti míst by mělo být jasno do konce roku. ČTK to po skončení sněmu řekla mluvčí strany Veronika Blažková. Svobodní o spolupráci jednají také s uskupením Motoristé sobě, které loni neúspěšně kandidovalo v pražských volbách.

O druhé místo na kandidátce do EP usiluje kromě Diviše, který v lednových prezidentských volbách získal 1,35 procenta voličských hlasů, také místopředseda Svobodných Luboš Zálom a šéf buňky v Moravskoslezském kraji Matěj Gregor. „Výsledky těchto primárních voleb budou známé do cca deseti dnů. I o dalších místech v první desítce se bude hlasovat v primárních volbách,“ uvedla mluvčí.

Na dnešním sněmu Svobodných vystoupil také předseda strany Motoristé sobě Petr Macinka, který je zároveň mluvčím Institutu Václava Klause. Podle Blažkové mají obě strany hodně podobné názory a výsledkem spolupráce může být i účast motoristů na kandidátce Svobodných.

Členkou Svobodných se podle mluvčí v minulých dnech stala také ekonomka Markéta Šichtařová, která stranu dlouhodobě podporovala. ČTK řekla, že se v nejbližší době nechystá za Svobodné nikam kandidovat. Straně chce pomáhat s ekonomickým programem a podporou jejích myšlenek.

Svobodní kandidovali v minulých sněmovních volbách ve společném uskupení se Soukromníky a Trikolorou, které získalo 2,76 procenta hlasů, a nepřekročilo tak pětiprocentní hranici potřebnou pro vstup do Sněmovny. V horní komoře je zastupuje senátor Jaroslav Chalupský.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31