Přání Libora Vondráčka do roku 2024

Přání Libora Vondráčka do roku 2024

4. ledna pronesl své přání pro rok 2024 předseda Svobodných Libor Vondráček.

Vážení a milí spoluobčané, rád bych se s Vámi po skončení náročného roku pozdravil a společně s Vámi se s nadějí podíval do roku, který nás čeká.

Rok 2023 nám bezpochyby přinesl mnoho těžkostí, nenadálých problémů a ke konci bohužel také jednu obrovskou tragédii. Mnozí z nás mají obavy z budoucnosti, někteří se dokonce přestávají cítit bezpečně a snad každý vnímá nějakou míru zklamání z vývoje našeho společného státu v posledních letech. Skoro by se chtělo současný stav věcí veřejných a atmosféru v naší zemi nazvat Havlovským termínem „blbá nálada“. 

Je třeba přiznat, že důvodů pro tento negativní pohled máme mnoho. Pracujeme více a jsme produktivnější než kdy v minulosti, ale za naše platy si nekoupíme to, co dříve. Mladí lidé si mohou jen velmi těžko pořídit vlastní bydlení a položit tak základ důstojnému životu. – Valí se na nás zdánlivě nekonečná série zákazů, příkazů a papalášského poučování, které znova a znova zvyšují naše životní náklady a otravují nás v každodenním životě. Zdá se, že nás před nimi nikdo nechrání, nikdo se nás nezastává, nikoho vlastně moc nezajímáme. Politici nabízejí pouze prázdné marketingové tlachání, které nás má ukonejšit a odvrátit naši pozornost od podstaty skutečných problémů.

Myslím si, že dnes je použití pojmu „blbá nálada“ daleko oprávněnější, než bylo v roce 1997, kdy jej Václav Havel poprvé použil. Přesto ani nyní nejsem jeho příznivcem. Stejně jako tehdy, ani dnes totiž nenabízí žádnou naději, nebo myšlenku, jak těžkosti překonat. A já jsem přesvědčen, že právě to jsou věci, které velmi potřebujeme. Je přitom zodpovědností nás, politiků, abychom pozitivní vizi společnosti nabídli a byli odhodláni ji spolu s odborníky realizovat bez zbytečných ústupků (těm, kterým na naši zemi nezáleží).

Musíme obnovit důvěru v kompetenci našich vrcholných představitelů, jedině tak budeme totiž moci věřit, že pro naši bezpečnost a prosperitu dělají maximum. V době často zcela iracionálních událostí a rozhodnutí v sousedních zemích potřebuje naše ekonomika jasnou a sebevědomou energetickou koncepci, která nebude ve vleku nejnovějších výstřelků Bruselského aktivismu. Vzhledem k dramaticky se zhoršující geopolitické situaci lze jen těžko přecenit důležitost neohebné a suverénní zahraniční i obrané politiky.

Myšlenky, které Svobodní zastávají, takovou vizi pro Naši společnost nabídnout mohou, o čem Vás snad přesvědčí i pravidelná čtvrteční vysílání, která tímto dnes začínají. Já sám i všichni členové a příznivci budeme v příštím roce na rozvoji této vize usilovně pracovat a věřím, že se nám to spolu s Vámi podaří.
Cítím při těchto slovech velkou odpovědnost, neboť úspěch při naplňování vize je důležitý pro to, abychom mohli do budoucnosti hledět s optimismem, zdravým sebevědomím a ano i s dobrou náladou.

Do nového roku 2024 si tedy přejme, abychom dokázali nastartovat změny, které učiní Českou republiku bezpečnější a nezávislejší, a přinesou více svobody i prosperity nám všem.

Přeji nám zkrátka všechno nejlepší.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31