Nejvyšší správní soud ČR rozcupoval vládní opatření!

Nejvyšší správní soud ČR rozcupoval vládní opatření!

„Není možné připustit, aby se v demokratickém právním státě stal ministr zdravotnictví (byť s dobrými úmysly) dokonce bez vyhlášení nouzového stavu osobou obdobnou římskému diktátorovi s rozsáhlou možností regulovat lidské chování,“ píše se v posledním rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ČR.

Tato slova podepisujeme. Co se navíc stalo za poslední dny? Ministerstvo zdravotnictví diskriminovalo lidi s potvrzenými protilátkami, rozhodl soud. Nejvyšší správní soud zrušil testování malých firem a živnostníků. Čerstvě už víme, že omezit provoz hotelů a restaurací na přelomu dubna a května letošního roku bylo v rozporu se zákonem.

Jaká je ale reakce vlády? Nově plánuje zakázat cestování do Tuniska a dalších zemí. To opět znamená ostentativní narušení ústavnosti ČR, protože soudy už jasně konstatovaly, že vláda nemá žádné právo zakázat svým občanům vycestovat. A vláda to musí vědět. Přesto se opět chová jako římský diktátor v naději, že jim to na chvilku zase projde a že jim nic nehrozí. Po podzimních volbách potřebujeme vládu, která bude postupovat úplně jinak. V první řadě v souladu s principy právního státu, s respektem k Ústavě, zákonům i rozhodnutím soudů. Jen taková vláda bude v zájmu občanů. A i to je náš program do podzimních voleb. Souhlasíte?

Zdroj: Idnes.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31