Hrozí v ČR riziko násilného převratu jako v Německu?

Hrozí v ČR riziko násilného převratu jako v Německu?

Německá policie při rozsáhlé razii zatkla dvacet pět lidí z extremistické skupiny Říšští občané. Podle vyšetřovatelů plánovali násilný státní převrat. Příslušníci hnutí chtěli podle německých médií po převratu sestavit novou vládu. Vládní aparát měl být zřízen jako knížectví. Skupinu údajně vedl jedenasedmdesátiletý princ Heinrich XIII., který chtěl převzít moc, učinit z Německa monarchii a usednout na trůn. ParlamentníListy.cz se ptaly, zda je možné, že podobné skupiny jsou i v České republice a uvažují o něčem takovém.

Možné je vše. Z historie Německa známe i protistátní útoky pod falešnou vlajkou, aby se mohli nacisté vypořádat se svými politickými oponenty. Na druhou stranu tu jsou zkušenosti z roku 2014, když v nedaleké Ukrajině úspěšně proběhl takový převrat přezdívaný Majdan. Naopak v Turecku o dva roky později proběhl puč neúspěšný a následně bylo zavřeno velké množství lidí, kteří měli jiné smýšlení než Erdogan. Netroufám si tvrdit, co z těchto scénářů by mohlo být blízké tomu, co se děje v Německu, a tedy neumím ani posoudit, jestli je v Česku situace podobná situaci v Německu.

V každém případě bych si přál, aby k žádnému násilnému převzetí moci nedošlo. Zvlášť když se blíží výročí 100 let od spáchání atentátu na Aloise Rašína poblázněným anarchokomunistickým mladíkem. Což si 7. ledna připomeneme pochodem, který bude směřovat proti současné vládě, jež pokračuje v pomyslném páchání atentátu nyní už jen na jeho odkaz, českou korunu, stabilní české hospodářství a vyrovnaný státní rozpočet. 7. 1. ve 14:00 se symbolicky sejdeme před budovou České národní banky. https://fb.me/e/23mgvhMDY

Současně bude 25. 2. výročí únorového převzetí moci komunisty, kde také násilí sehrálo svou roli. Doufám, že Alois Rašín zůstane jedinou obětí novodobých dějin, která podlehla násilnému útoku, a že v České republice nehrozí ani to, co se 7. 1. 2019 odehrálo v Německu, kde jen o kousek unikl smrti poslanec AfD Frank Magnitz, který byl napaden třemi útočníky. Politický boj se má svádět slovy, nikoliv násilím, napsal Libor Vondráček, předseda Svobodných.

Zdroj: Facebook Svobodní

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Mgr. Libor Vondráček

Mgr. Libor Vondráček

právník a předseda Svobodných

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31