Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček: Co je to Green Deal? Sociální experiment, který dostane do chudoby minimálně 120 milionů lidí

Vondráček: Co je to Green Deal? Sociální experiment, který dostane do chudoby minimálně 120 milionů lidí

Stále se ptáte, co je to ten “Green Deal”? Centrálně řízený pokus vrátit nás o 100 let zpět. Udělat z vlastního bydlení, z osobního automobilu nebo z letní dovolené u moře luxus dostupný pro úzkou skupinu lidí.

Je to velký sociální experiment, který se schovává za ochranu přírody. Fakticky ovšem pomůže maximálně těm, kteří si rozdělí gigantické dotace s Green Dealem spojené a taky zásadně pomůže Číně, protože zvýší naši závislost na jejich technologiích.

Omezení prodeje starých domů je jen jeden z mnoha bodů, které dohromady mají změnit náš život podobně radikálně jako “Velký skok vpřed” kdysi změnil život Číňanů.

25-30% populace bude závislých na dávkách. Nevěříte? To je výpočet samotné EU

Green Deal má přivést do ekonomické chudoby přibližně 120 miliónu lidí. Zdá se Vám to přitažené za vlasy? Tak se držte a dočtěte si to až do konce, protože je to ještě horší, než jsme si mysleli.

Možná jste slyšeli, že Green Deal není vůbec ekonomicky riskantní plán. Hlavně Piráti tvrdí, že jsou to pověry. Podle vlastních analýz Bruselu má Zelený úděl přivést do energetické chudoby asi 120 milionů lidí v prostoru EU. Nebudou tedy moci svítit a topit tak, jak by chtěli, protože na to nebudou mít peníze. Tak to vyplývá ze studie Evropské komise (níže).

Kompenzační dávky ze sociálního fondu pro klimatická opatření má dostávat 25-30% ze 440 milionů obyvatel. Jak přesně pomůže „prováděcí předpis“ Fit for 55 přírodě stále není jasné. Vždyť EU tvoří pouze zlomek populace na planety Země. S drastickým zvýšením počtu lidí na sociálních dávkách, se ovšem počítá dost přesně.

Pokud se nepodaří Green Deal zrušit, čekají nás velmi těžké časy. Zchudnutí samo o sobě přitom nebude největším problémem. To, že ztratíme konkurenceschopnost nás poškodí totiž nejméně na století a dlouhodobě nás to dostane do podřadné pozice vůči zbytku světa. Dokonce není vůbec nereálné, že bychom se mohli stát ekonomickými vazaly Číny, jako se to dnes děje Africe.

Svobodní

Svobodní

Novinky

Nejnovější video

MUDr. Miroslav Havrda na Prima CNN o nedostatku léků pro pacienty: „Jako lékař a specialista, to vidím jako problémový faktor.
Vakcinační socialistické vládnutí funguje v rámci EU výborně, vakcín máme dostatek, jen se likvidují. Proč nemáme dostatek léčiv? Proč, nakupujeme stále vakcíny, co nikdo v dnešní době nechce? Co tyto finance za vakcíny využít k nákupu léčiv, které potřebujeme? Dvojí metr socialismu či neschopnost našeho ministra Válka konat a jednat za naše občany?
Za socialismu byla cena banánů stanovena na 10 korun, ale banány nebyly. Dnes stát centrálně stanovuje ceny léků, a proto tu nejsou.“

Za nedostatek léků mohou i nízké ceny, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS lékař Miroslav Havrda. Firmy podle něj upřednostňují okolní státy, kde za léky dostanou více peněz. Za viníka Havrda označil ministerstvo zdravotnictví. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v neděli na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Ta by podle něj mohla začít během roku a půl.
Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na začátku září sliboval, že léků bude na podzim dostatek. Podle lékárníků ale například penicilin stále chybí. Potvrzuje to i Státní úřad pro kontrolu léčiv.

Lékař Miroslav Havrda ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že nedostatek léků může s blížící se vlnou respiračních chorob způsobit vážné problémy v populaci. „Když budete mít dražší benzin nebo chleba, tak na to neumřete. Ale tady se to může stát. Jsou známy případy, že když nedáte správný lék, můžete skončit na transplantaci srdce,“ popsal Havrda. Zároveň podotkl, že obchod s vakcínami funguje báječně. „Nechápu, proč nefunguje obchod s normálními léky,“ podotkl.

Hlavní problém podle něj spočívá v tom, že máme socialisticky nastavené ceny. „Pamatujete si, jak za komunismu stály banány 10 korun, akorát že tu nebyly? To je dnešní situace. Jestliže je cena nastavena příliš nízko, tak farmaceutické firmy své levnější léky odhlašují,“ řekl Havrda s tím, že hlavním viníkem je ministerstvo zdravotnictví.

V okolních státech už podle Havrdy pochopili, že léky musí stát více. „Jestliže tady stojí lék 100 korun a v Německu 500 korun, tak bych se vůbec nedivil, kdyby léky utíkaly do těchto zemí, kde za ně firmy dostanou více peněz,“ podotkl Havrda.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) v pořadu Otázky Václava Moravce na ČT uvedl, že se jedná o obnovení výroby penicilinu v Česku. Mohla by prý začít během roku a půl. „Pevně věřím, že v průběhu příštího roku budu moci informovat (…), že během roku, roku a půl se tady spustí výroba těchto léků,“ řekl Válek.

Nová ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Kateřina Podrazilová má podle ministra zdravotnictví půl roku na to, aby se situace s dostupností léků zlepšila. Do čela SÚKL nastoupila ve čtvrtek. Vystřídala Irenu Storovou, která byla v čele úřadu pět let. Podle Válka má půlroční zkušební lhůtu na to, aby nastartovala potřebné změny. „Pokud se to nepodaří, bude vypsáno nové výběrové řízení,“ řekl Válek.

Oblíbené štítky

Svobodni-31