Vondráček: Co je to Green Deal? Sociální experiment, který dostane do chudoby minimálně 120 milionů lidí

Vondráček: Co je to Green Deal? Sociální experiment, který dostane do chudoby minimálně 120 milionů lidí

Stále se ptáte, co je to ten “Green Deal”? Centrálně řízený pokus vrátit nás o 100 let zpět. Udělat z vlastního bydlení, z osobního automobilu nebo z letní dovolené u moře luxus dostupný pro úzkou skupinu lidí.

Je to velký sociální experiment, který se schovává za ochranu přírody. Fakticky ovšem pomůže maximálně těm, kteří si rozdělí gigantické dotace s Green Dealem spojené a taky zásadně pomůže Číně, protože zvýší naši závislost na jejich technologiích.

Omezení prodeje starých domů je jen jeden z mnoha bodů, které dohromady mají změnit náš život podobně radikálně jako “Velký skok vpřed” kdysi změnil život Číňanů.

25-30% populace bude závislých na dávkách. Nevěříte? To je výpočet samotné EU

Green Deal má přivést do ekonomické chudoby přibližně 120 miliónu lidí. Zdá se Vám to přitažené za vlasy? Tak se držte a dočtěte si to až do konce, protože je to ještě horší, než jsme si mysleli.

Možná jste slyšeli, že Green Deal není vůbec ekonomicky riskantní plán. Hlavně Piráti tvrdí, že jsou to pověry. Podle vlastních analýz Bruselu má Zelený úděl přivést do energetické chudoby asi 120 milionů lidí v prostoru EU. Nebudou tedy moci svítit a topit tak, jak by chtěli, protože na to nebudou mít peníze. Tak to vyplývá ze studie Evropské komise (níže).

Kompenzační dávky ze sociálního fondu pro klimatická opatření má dostávat 25-30% ze 440 milionů obyvatel. Jak přesně pomůže „prováděcí předpis“ Fit for 55 přírodě stále není jasné. Vždyť EU tvoří pouze zlomek populace na planety Země. S drastickým zvýšením počtu lidí na sociálních dávkách, se ovšem počítá dost přesně.

Pokud se nepodaří Green Deal zrušit, čekají nás velmi těžké časy. Zchudnutí samo o sobě přitom nebude největším problémem. To, že ztratíme konkurenceschopnost nás poškodí totiž nejméně na století a dlouhodobě nás to dostane do podřadné pozice vůči zbytku světa. Dokonce není vůbec nereálné, že bychom se mohli stát ekonomickými vazaly Číny, jako se to dnes děje Africe.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodní

Svobodní

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31