Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Česká televize: Mimořádné zastupitelstvo Brno-střed k projektu Housing First

Česká televize: Mimořádné zastupitelstvo Brno-střed k projektu Housing First

Česká televize v rámci své relace Události v regionech odvysílala reportáž týkající se mimořádného zastupitelstva Brna-střed, které svolali opoziční zastupitelé především kvůli projektu Housing First.

Svobodné, kteří jsou součástí koalice, zde reprezentuje zastupitel Pavel Mises a radní pro dopravu Jan Mandát. Oba naši zástupci hlasovali proti návrhu hnutí Žít Brno, aby MČ poskytla byty k realizaci projektu zabydlování bezdomovců.

Vyjádření zastupitele Pavla Misese:

„Hlasoval jsem rovněž proti tomuto návrhu Žít Brno, protože nesouhlasím, aby se z našich (i mých) daní podporovali lidé, kteří soustavně porušují pravidla, a dostali přednost před ostatními žadateli o sociální bydlení. Navíc neefektivně: v diskuzi zaznělo, že na jednu tuto problémovou domácnost připadá cca 950 tisíc korun.

Od předkladatelů návrhu jsme se dozvěděli, že se jedná o ohroženou skupinu, s níž je nutné pracovat. Řekněme si to na rovinu: tento sociální program se zaměřuje na lidi trestané, drogově závislé, nespolehlivé, nespolupracující a neplnící své povinnosti.“

Realizaci projektu rovněž projednávalo zastupitelstvo města Brna, které požádalo městské části o stanoviska k poskytnutí bytů, jakožto podklady pro rozhodnutí. Magistrátní zastupitel David Pokorný se vyjádřil následovně:

„Navržený projekt Housing First rozhodně nepodpořím. Nastavená pravidla jsou směšná, znevýhodňují pozitivně přistupující jedince a naopak protežuje ty problémové. Navíc samotné městské části rozhodly, že nechtějí poskytnout byty, a to ani Brno-střed ani Brno-sever.

 

 

Zdroj

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31