Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Svobodní představili své kandidáty do EP 2024 v mikulášském duchu

Svobodní představili své kandidáty do EP 2024 v mikulášském duchu

Svobodní, hájící pravicové hodnoty, svobodu a odpovědnost jednotlivce, zveřejnili jména svých hlavních kandidátů do Evropského parlamentu. Tato trojice byla zvolena v primárních volbách strany, jichž se zúčastnilo na 1100 členů a registrovaných příznivců. Na Mikuláše si Svobodní zvolili netradiční způsob prezentace svých kandidátů, když je představili jako mikulášské trio.

Lídrem kandidátky je předseda strany Libor Vondráček, právník a odborník na ústavní právo. Na druhém místě je Matěj Gregor, zastupitel obvodu Ostrava-Vítkovice, moravskoslezský krajský předseda a vyslanec mladé generace na mnoha fórech. Třetí místo obsadil Karel Diviš, bývalý prezidentský kandidát a podnikatel v oblasti informačních technologii. V době voleb bude těmto třem kandidátům v průměru 33 let, což jsou Kristova léta, tedy ta nejlepší. Svobodní věří, že jejich kandidáti jsou v plné síle a schopni hájit svobodu a pravicové ideje v Evropě.

Toto „mikulášské trio“ chce v evropských volbách uspět a získat zastoupení v Evropském parlamentu, kde chybí za ČR skutečná pravice bránící zbytečným regulacím, zvyšování daní a omezování osobních svobod. Svobodní se staví proti přijetí eura, společnému dluhu i proti Zelenému údělu (Green Deal). Svobodní chtějí Českou republiku suverénní a spolupracující s ostatními zeměmi na základě dobrovolnosti a vzájemného prospěchu.

Silná trojice pro obrat ve směřování EU

Lídr kandidátky Libor Vondráček k tomu řekl: „Pro tyto volby máme nejsilnější kandidátku, jakou jsme kdy měli. Velmi intenzivně vnímáme potřebu, aby v Bruselu byl alespoň někdo, kdo používá zdravý rozum. I kdybychom byli pouze menšinovým disidentským hlasem, myslíme si, že opozice proti tak zjevně špatným věcem, jako je likvidace evropského průmyslu a jeho přesun do zámoří nebo podpora radikálních islamistických hnutí na Blízkém východě, musí být přítomna. Velmi důležitá je také opozice proti oklešťování svrchovanosti České republiky plánovaným zavedením eura nebo podepisováním migračních paktů. Tým, který jsme spolu s Matějem a Karlem dali dohromady, má pro to nejlepší předpoklady a od nikoho jiného v českém politickém spektru to čekat nelze“.

Matěj Gregor, vyslanec mladé generace, dodal: „Mladí lidé jsou často zklamaní z politiky, která jim nedává prostor k seberealizaci a podnikání. My jim chceme nabídnout svobodu, základ pro rozvoj a prosperitu. Chceme, aby mladí lidé měli možnost studovat, pracovat a cestovat, kde chtějí, bez zbytečných omezení a povinností. Chceme, aby mladí lidé měli budoucnost v České republice, která bude nezávislá a konkurenceschopná“.

Karel Diviš, zkušený podnikatel, uvedl: „Na vlastní oči bohužel vidím dopady zcela nekoncepčních a často i nesmyslných regulativ a opatření, která se na nás z EU valí. Česká vláda bohužel pouze krčí rameny a tváří se, že s tím nedokáže nic dělat. Je tedy nutné volat na poplach už když se tyto zoufalé věci připravují v centrále EU. Naše energetika a průmysl musí mít v Bruselu zastánce, který bude ochoten za jejich zájmy opravdu bojovat a hlasitě upozorňovat na frontální útok, který proti nim, často zcela fanaticky, vedou různí aktivisté ve spojení s byrokraty“.

Svobodní jsou pravicová strana, která vznikla v roce 2009. Mezi její hlavní cíle patří snížení daní a zrušení dotací, vyrovnání státního rozpočtu, omezení státní byrokracie, zavedení lidového veta a hájení osobních svobod a práv. Svobodní mají své zastupitele v mnoha obcích a městech. V roce 2020 získali svého senátora Jaroslava Chalupského, který kandidoval jako nestraník za Svobodné v obvodu Pelhřimov.

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Nejnovější video

Zelená dohoda pro Evropu je eutanazie našeho průmyslu, pronesl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Svobodných Libor Vondráček s tím, že by opatření zrušil. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) oponoval, že žádné tlačítko k takovému kroku neexistuje. Zdůraznil, že je to prakticky nemožné. Vondráček poté Green Deal ideově připodobnil k čínské kulturní revoluci. „Nechutné přirovnání,“ ohradil se pirátský zákonodárce.

Vondráček by si přál kompletní odstoupení od Zeleného údělu. „Ideální by bylo, kdyby v dalším období Evropské komise nezasedli lidé jako Ursula von der Leyenová nebo Věra Jourová a kdyby budoucí předseda orgánu chtěl celý koncept zrušit. Green Deal je totiž eutanazie našeho průmyslu,“ pronesl šéf Svobodných.

Peksa avšak připomněl, že pod tímto názvem se skrývá zhruba 11 hlavních zákonů a desítky dalších novel. „Jsem pro diskuzi ohledně toho, jak hodláme případně upravit konkrétní jednotlivá opatření. Žádné velké tlačítko ke zrušení Zelené dohody ale neexistuje. Tak to nefunguje,“ zdůraznil europoslanec v pořadu Co na to vaše peněženka.

„Pokud takové tlačítko není, pak zrušme volby, protože takovým tvrzením říkáme lidem, že nemá cenu chodit k volebním urnám,“ namítl Vondráček. „Jde o nejdůležitější předpis za posledních 50 let. Má podobné ambice jako čínská kulturní revoluce, tedy zcela transformovat naše chování,“ dodal.

Proti těmto slovům se však pirátský europoslanec ostře ohradil. „Kulturní revoluce vedla v Číně k desítkám milionům mrtvých v důsledku hladomoru. Takové věci s Green Dealem nesrovnávejte, je to nechutné a neuctivé vůči všem obětem,“ opřel se do Vondráčka.

Peksa a Vondráček dále hovořili o přijetí eura. Více se dozvíte ve videu výše.

Oblíbené štítky

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31