Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Vondráček usadil Ferjenčíka poté, co na Prima CNN spustil o ruských trollech. Startují primárky do Senátu – 18/2022

Vondráček usadil Ferjenčíka poté, co na Prima CNN spustil o ruských trollech. Startují primárky do Senátu – 18/2022

image

 

Týdeník Svobody – 18. týden 2022

Zobrazit email v prohlížeči

 

image

 

Svobodě a odpovědnosti jednotlivce zdar!

 

Na Prima CNN došlo mezi Ferjenčíkem a Vondráčkem k přestřelce. „Proč se zčásti obrací to veřejné mínění; je to proto, že prostě ti ruští trollové, jako třeba tady kolegové od Svobodných z Trikolóry, tak teď otáčejí a vydělávají peníze jako pan Volný na tom, že se snaží šířit nějakou nenávist. Tady si myslím, že je skutečně problém,“ domnívá se Ferjenčík.

 

Nesouhlasím, že by si vláda vedla velice dobře při řešení této situace. Určitě je to situace závažná, určitě to není žádný komár,“ odvětil Vondráček, jemuž mimo jiné vadí, jakým způsobem se vláda snaží z problému dělat vlastní PR.  

 

„Každý, kdo přijde s kritikou, je ‚ruský troll‘. Já myslím, že už jsme si na to mohli zvyknout, že každý, kdo říká byť i konstruktivní kritiku, tak automaticky je označen jako ‚ruský troll‘. Myslím si, že greendealová politika a politika Evropské unie v souvislosti s energií pomohla Vladimiru Putinovi daleko víc než to, že já vám teď vyčítám, že vláda nezvládá dělat svoji práci. Takže neříkejte, že já jsem nějaký ruský přisluhovač, když daleko víc mu pomáhala Greta,“ odvětil Vondráček.

 

Celý rozhovor si pustíte zde:

 

Obsah obrázku text, obrazovka  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Kromě obvodu Kutná Hora, kde bude myšlenky Svobodných reprezentovat Jiří Strachota (již zvolený v primárkách), budou ve všech obvodech probíhat primární volby na kandidáty do Senátu.

 

Svobodní ctí vnitrostranickou demokracii a do primárních voleb mohou zařadit i registrované přiznivce, nejen vlastní členy. 

 

Nebýt férových primárek, nikdy by např. Republikáni nenominovali Donalda Trump, i to je pro nás doklad, že je v zájmu našeho úspěchu, aby o nominacích rozhodovali všichni naši registrovaní příznivci. 

 

Kdo a v jakém obvodu by se Vám líbil jako budoucí senátor či swnátorka? Volit se bude v obvodech:

1 Karlovy Vary; 4 Most; 7 Plzeň-město;

10 Český Krumlov; 13 Tábor; 16 Beroun;

19 Praha 11; 22 Praha 10; 25 Praha 6;

28 Mělník; 31 Ústí nad Labem; 34 Liberec;

37 Jičín; 43 Pardubice; 46 Ústí nad Orlicí;

49 Blansko; 52 Jihlava; 55 Brno-město;

58 Brno-město; 61 Olomouc; 64 Bruntál;

67 Nový Jičín; 70 Ostrava-město; 73 Frýdek-Místek;

76 Kroměříž; 79 Hodonín

Sami se můžete registrovat na webu: svobodni.cz/registrace

 

Obsah obrázku text, podepsat, zelená  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Obsah obrázku text  Popis byl vytvořen automaticky

 

image

1) Ruský troll, posmíval se Ferjenčík. Naproti seděl Vondráček od Svobodných a došla mu trpělivost

Střetu Libora Vondráčka s Mikulášem Ferjenčíkem (Piráti) v pořadu Divoká karta na CNN Prima News si všimly Parlamentní listy. Jejich komentář k diskusi najdete zde

 

Obsah obrázku muž, osoba, vázanka, oblek  Popis byl vytvořen automaticky

2) Zálom: Které dezinformace jsou na našich školách povolené?

Může si učitel ve ve třídě říkat, co ho napadne? Jakýkoliv svůj názor? A co názory, které jsou zakázané a jejich projev je právně stíhán? Na tyto a celou řadu dalších otázek odpovídal náš místopředseda Luboš Zálom ve svém blogu na Echo24

 

Obsah obrázku budova, osoba, exteriér  Popis byl vytvořen automaticky

3) Předseda Libor Vondráček nechce bojovat se lží udáváním, ale pravdou.

Fialova vláda o sobě prohlašuje, že je vládou pravice a zárukou svobody. Přitom kroky, které činí, jdou proti svobodě jednotlivce a podněcují v lidech udavačství a práskačství. Alespoň si to myslí předseda Libor Vondráček, podle kterého veřejná média označovala podobné kroky během vlády Andreje Babiše za estébácké praktiky. Video Libora je k dispozici na tomto odkaze

 

Obsah obrázku osoba, muž, oblek, nošení  Popis byl vytvořen automaticky

4) Prohrají všichni, říká o válce bezpečnostní expert David Bohbot. 

„Tahle válka nebude mít vítěze. Prohrají všichni,“ myslí si David Bohbot, ředitel Centra pro výzkum terorismu, podle kterého Rusko podcenilo odhodlání USA a NATO podporovat Ukrajinu v jejím válečném úsilí a intenzitu a rozsah jimi poskytované pomoci. Celý rozhovor pro Parlamentní listy je k dispozici zde

 

Obsah obrázku exteriér, obloha, osoba, země  Popis byl vytvořen automaticky

5) Zálom: Strategické myšlení v současné politice naprosto postrádám.

„Myslím si, že západní člověk je na pokles své životní úrovně daleko citlivější a západní politik je daleko závislejší na podpoře voličů. Za takových podmínek bojovat s Ruskem pomocí sankcí, to je nerovný boj,” říká mimo jiné v rozhovoru pro Parlamentní listy náš místopředseda Luboš Zálom.

 

image

 

image

3. 5. 1960: Vznikla EFTA

Evropské sdružení volného obchodu založilo Norsko a Švýcarsko. Dodnes i zachovalo svůj původní účel a je názorným příkladem alternativy k Evropské unii, ze které se vyklubala strašidelná byrokratická hydra s mírně řečeno demokratickým deficitem.

 

image

4. 5. 1979: Thatcher premiérkou
Premiérkou Spojeného království se stala Margaret Thatcher. Po dobu tří volebních období prosazovala konzervativní hodnoty a politiku rázných ekonomických a sociálních reforem, které měly posílit tržní hospodářství.

 

image

5. 5. 1987: Projev Miloše Kopeckého

V roce 1987 vystoupil Miloš Kopecký na IV. sjezdu Svazu československých umělců v Praze. V odvážném projevu kritizoval současnou politickou situaci a vyzval čelní představitele státu k odchodu z funkcí.

 

image

6. 5. 1992: Mezinárodní den bez diet

„lnternational No Diet Day“ sice vymyslela v roce 1992 jakási feministka kvůli svým dřívějším problémům s anorexií, přesto využijme tento den k tomu, abychom se svobodně najedli, aniž by nám tento prožitek kazily výčitky svědomí. 

 

image

7. 5. 1943: Ayn Rand

Ruskoamerické spisovatelce Ayn Randové vyšel román „Zdroj“, první kniha, kterou se tato obhájkyně svobody, individualismu a objektivismu proslavila mezi čtenáři.

 

image

8. 5. 1899: Narození F. A. Hayeka

Den, kdy se narodila klíčová postava rakouské ekonomické školy, ekonom F. A. Hayek, autor knihy Cesta do otroctví. Dílo doporučujeme v očekávání k přečtení všem ministrům financí na celém světě.

 

image

9. 5. 1946: ZOO Dvůr Králové nad Labem

Bylo otevřeno ZOO ve Dvoře Králové. Později se proslavilo Safari okruhy, kde se mohou zvířata místo za mřížemi svobodně pohybovat na rozsáhlých plochách ve skutečné přírodě.

 

 

 

 

image

 

 

🍺 Tématem 59. svobodné hospody byly otázky spojené se vztahem kraje s obcemi – komunální svobodná hospoda. Speciálním hostem byl Petr Skokan, který stál v čele Libereckého kraje a také působil jako starosta České Lípy. Jen málokdo umí posoudit vzájemný vztah těchto územních celků lépe.

 

Pokud jste nestihli sledovat online hospodu živě, můžete se podívat zpětně na tomto odkaze: 59. díl Svobodné hospody.

 

image

 

 

Svobodná hospoda – východiska z energetické krize – speciální host Alena Vitásková

 

59. díl Svobodné hospody se bude věnovat současné energetické krizi. Jak pomáhají naše předpisy vysokým cenám energií? Ovlivní prezident energetickou politiku? Na tyto a celou řadu dalších otázek se budeme snažit nalézt odpovědi v našem dalším díle svobodné hospody. 

 

Přijďte diskutovat přes ZOOM na Svobodná hospoda nebo můžete poslouchat na našem Facebooku. 

 

Meeting ID: 988 4029 5488; Passcode: sberanem

 

Obsah obrázku text  Popis byl vytvořen automaticky

 

 

Libor Vondráček v Pardubicích o právu EU a vizi Svobodných 2035

 

Předseda Libor Vondráček zavítá do Pardubice na besedu, která bude o vztahu práva EU k právu ČR a rovněž beseda bude i o vizi Svobodných: Český sen 2035.

 

Beseda se koná 13. 5. 2022 od 18. hodin v restauraci Na cibulce – Bělehradská 479, 530 09 Pardubice II – Polabiny. Více informací zjistíte kliknutím na níže uvedený obrázek. 

 

Obsah obrázku text, osoba  Popis byl vytvořen automaticky

 

image

image

 

 

Opět po roce se v den výročí upálení mistra Jana Husa sejdeme poblíž jeho rodiště a společně vyrazíme na Svobodnou horu!

 

image

 

image

image

 

 

Žádná akce už Vám neunikne, pokud si propojíte svůj kalendář s kalendářem Svobodných na Google. ↓↓↓

 

image

 

 

Sledovat můžete také nový web: naskalendar.cz.

 

image

Odebírejte tento
týdeník ZDARMA!

 

Dostal se k vám tento mail od přátel? Chcete, aby vám už žádné novinky neunikly?
Stačí udělat jedinou věc.
Vyplnit ↓tento↓ dotazník.

 

image

Pošlete to dál!

 

Budeme rádi, když nás budete číst i nadále a budete tento Týdeník přeposílat svým přátelům, aby měli také informace z více zdrojů a mohli si udělat ucelenější názor.

 

Můžete nás také dát do kopie,
ať víme, že má smysl noviny po večerech připravovat.

 

Nezobrazil se Vám email správně? Otevřít v prohlížeči 

{{ gf_todaysdate }} Svobodní

 

image

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Týdeník Svobody

Týdeník Svobody

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31