Monitoring médií za období 23. – 29. 10. 2020 – exkluzivní rozhovor s Jardou Chalupským; vládní krize; státní svátek. ‌ ‌ ‌

Monitoring médií za období 23. – 29. 10. 2020 – exkluzivní rozhovor s Jardou Chalupským; vládní krize; státní svátek. ‌ ‌ ‌

Tisková zpráva, Praha, 30. 10. 2020

Milí příznivci svobody,

v monitoringu médií za uplynulý týden vám přinášíme mimo jiné exkluzivní rozhovor s naším senátorem Jardou Chalupským! Dále byl uplynulý týden ve znamení realizace dalších vládních opatření, které se staly předmětem kritiky Svobodných a oslav státního svátku vzniku Československa.  

1)      Rozhovor s Jardou Chalupským nejen o úspěchu v senátních volbách, ale též o práci a roli, která ho čeká.
 
 
2)      Podlomená důvěra lidí vůči vládě. V tomto kontextu se Svobodní vyjádřili ve své tiskové zprávě k aféře ministra Prymuly, která vedla k jeho odstoupení.
 
 
Pražský zastupitel Tomáš Štampach poskytl velmi zajímavý rozhovor, ve kterém se kriticky vyjadřuje nejenom k situaci kolem Covid, ale též k vládní krizi a situaci na pražském magistrátu.
 
 
Tomáš Macek se ve svém příspěvku/úvaze, který nazval „Špatná a horší. Jen taková rozhodnutí může nyní dělat vláda“, věnoval situaci kolem Covid krize.
 
 
3)      Svobodní si připomněli 102. výročí vzniku Československa. Akce se účastnil náš předseda Libor Vondráček. Spolu s ním položil květinu k památníku padlých v Jindřichově Hradci i místní radní Jarda Chalupský, který se podobného aktu účastnil poprvé i v pozici senátora za Jindřichohradecko a Pelhřimovsko.
 
 
Rovněž jihočeský krajský předseda Aleš Procházka připomněl státní svátek ve svém příspěvku „Je důležitější 28. říjen nebo 17. listopad?“
 
 
Ke státnímu svátku se též vyjádřil Jiří Payne.
 
 
4)      Příspěvky místopředsedů strany.
 
Alois Sečkár se ve svém blogu vracel k excesu již bývalého ministra Prymuly z konce minulého týdne.
 
 
Luboš Zálom se ve svém příspěvku „Chci nezávislý stát s nezávislými občany“ vyjádřil k 102. výročí vzniku Československa.
 
 
 
5)      Komunální politika
 
Jihlavské listy se ještě vracely ke krajským volbám na Vysočině, kde Svobodní věnovali třem vylosovaným malotřídkám finanční dar 3 x 10 000,-Kč.
 
Šetřit na předvolebních akcích a pomoci dětem s návratem do školy. Takový byl úmysl strany Svobodných, která kandidovala do krajských voleb spolu s ODE. Místo billboardů vyčlenila 3 x 10 000 korun, kterými chtěla pomoci malotřídním školám v Kraji Vysočina.
„Aby se děti snáze vypořádaly s návratem do školy po půl roce zkušenosti s c-19… Náš stát funguje metodami nimrání a hraní na pánaboha, ale my při letošním zahájení školního roku chceme svými vlastními penězi pomoci přímo na potřebném místě,“vysvětlil vysočinský předseda Svobodných Jiří Strachota.
 
Jak si to ve straně vymysleli, tak také udělali. V polovině září na jihlavském Masarykově náměstí z celkem 116 malotřídek Vysočiny vylosovali tři školy – v Opatově a Rokytnici nad Rokytnou (obě na Třebíčsku) a v Prosetíně (Bystřice nad Pernštejnem).
Peníze předávali členka strany Alena Veliká spolu s předsedou Svobodných Liborem Vondráčkem přímo ve školách převodem na účet.
 
„Všude jsme byli velice krásně přijati a nikdo neměl pocit, že děláme nějakou předvolební kampaň, protože jsme v krajských volbách nešli ani samostatně do voleb. Jsme rádi, že peníze půjdou na dobrý účel,“ sdělila Alena Veliká.
 
Jan Mandát, radní pro dopravu Brno – střed, komentoval situaci kolem parkovacích míst na Moravském náměstí v centru Brna.
 
 
6)      Pravidelné příspěvky na FB Svobodných
 

 

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných
Případné dotazy prosím směřujte na: mluvci@svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31