Monitoring médií za období 20. 11. – 26. 11. 2020 – Republikový sněm; rozhovory s Jardou Chalupským a Liborem Vondráčkem

Monitoring médií za období 20. 11. – 26. 11. 2020 – Republikový sněm; rozhovory s Jardou Chalupským a Liborem Vondráčkem

Tisková zpráva, Praha, 27. 11. 2020

Milí příznivci svobody,

uplynulý týden byl především ve znamení Republikového sněmu, který i přes všechna vládní opatření, bylo možné uskutečnit prezenční formou. Dále vám přinášíme příspěvky Jardy Chalupského, Libora Vondráčka a Mirka Havrdy. Dále vám připomínáme možnost využití nového komunikační kanálu Telegram.

1) Republikový sněm Svobodných.

V sobotu 21. listopadu 2020 se konal v Golčově Jeníkově Republikový sněm Svobodných. Na sněmu vystoupili mimo jiné zajímaví hosté – Dan Landa (petice Blanický manifest) a Matěj Gregor (spolek hnutí Odchod).

Sněm se mohl při zachování hygienických standardů konat prezenční formou, neboť se na něj vztahovala jedna z výjimek v COVIDových opatřeních (Usnesení vlády ČR č. 1021, ze dne 12. října 2020 – článek I. Odst. 1. písm. b) ). Členům, kteří se nemohli sněmu účastnit prezenčně, bylo umožněno sledování i hlasování na dálku přes Skype.

TZ: Republikový sněm Svobodných

TZ: Na sněmu Svobodných vystoupili zajímaví hosté

Libor Vondráček po sněmu poskytl rozhovor pro Regionální TV.

Rozhovor Libora Vondráčka

2) Příspěvky Jardy Chalupského.

Jarda Chalupský navštívil pelhřimovskou radnici.

Ve středu 18. listopadu navštívil pelhřimovskou radnici nově zvolený senátor obvodu č. 15 za Pelhřimovsko a Jindřichohradecko Ing. Jaroslav Chalupský v doprovodu Mgr. Libora Vondráčka. Jeho první oficiální návštěva v této funkci měla seznamovací charakter. Přivítání se ujali starosta města Pelhřimova Ladislav Med a místostarostové Ing. Josef Koch a Zdeněk Jaroš. Bezmála hodinu probíhala společná debata nad různými tématy, jako je například zadržování vody v krajině, dotační tituly, bytová výstavba, veřejné zakázky či investice do rozvoje měst. Senátor Chalupský mimo jiné velmi pochvaloval pelhřimovské náměstí s parkovacími automaty, kam mohou zajíždět automobily což přispívá ekonomickému životu v centru města. Zároveň vyzdvihl průmyslovou zónu města Pelhřimov, kde je zastoupení mnoha úspěšných podniků, které zajišťují práci pro tisíce lidí z Pelhřimova a širokého okolí.

Celý příspěvek je k dispozici zde:

Jarda Chalupský navštívil pelhřimovskou radnici

Pro regionální zprávy „Jižní Čechy TEĎ“ poskytl Jarda rozhovor, ve kterém mimo jiné uvádí, co vše se od jeho zvolení senátorem odehrálo.

Rozhovor Jardy Chalupského

Jarda Chalupský se dále v TZ vyjadřoval k zprávě, která informovala o tom, že Evropská komise neproplatí 100 milionů firmě Penam z holdingu Agrofert. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) sdělila, že české úřady zatím nebudou dotaci po Agrofertu vymáhat.

Senátor Jarda Chalupský se k danému problému vyjádřil následovně:

„Když se má lidem díky novému daňovému balíčku nechat v peněženkách o 15-20tis Kč ročně více, to je povyku. Ministryně s premiérem půjdou snad i za vedením Senátu žádat, aby ten jejich návrh neprošel… Že prý by chyběly peníze a kde že je vezmou? Tak třeba tady! Jeden ze střípků. Aby se občané skládali a platili miliardářovi výrobní linku, to už je podstatou špatně od samého počátku a není třeba zkoumat nějaká pravidla. Peníze a solidární podpora má směřovat od bohatších k chudším, ne aby se chudší skládali na miliardáře. Dotace, když už, má vyrovnávat externality, nerovnosti, ne je ještě víc prohlubovat. Mimochodem, Agrofert se již vyjádřil, že žádné dotace vracet nehodlá, takže EU se ošidit nenechá, ať si zaplatí český daňový poplatník.“

TZ: Evropská komise neproplatí 100 milionů firmě Penam

3) Příspěvky členů strany.

Odborný mluvčí pro zdravotnictví Svobodných, MUDr. Miroslav Havrda (člen Republikového výboru), se vyjádřil k současným opatřením ve zdravotnictví ve svém článku nazvaném „Paradoxy vládního boje s Covidem“,kde mimo jiné popisuje osobní zkušenost s jednotlivými vládními opatřeními proti Covidu.

TZ: Mirek Havrda: paradoxy vládního boje s Covidem

4) Svobodní na Telegramu!

Závěrem připomínáme, že Svobodní jsou též na Telegramu, takže kdo má zájem, a ještě tak neučinil, může tak provést na níže uvedeném odkaze. Telegram je nový komunikační kanál hlavně pro ty, kteří nemají profil na FB. Jde o další komunikační kanál, na kterém se budou zobrazovat příspěvky Svobodných.

Svobodní na telegramu

PhDr. Marek Hejduk, LL. M., MBA
tiskový mluvčí Svobodných
Případné dotazy prosím směřujte na: mluvci@svobodni.cz

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Tiskový mluvčí

Tiskový mluvčí

Novinky

Oblíbené štítky

Svobodni-31