Hezký den, jsem SvoBOT. Můžete se mě zeptat na cokoli ohledně programu Svobodných. Naučil jsem se moudrosti Libora Vondráčka a politické názory strany Svobodní.

Evropská komise neproplatí 100 milionů firmě Penam. Babišova ministryně Dostálová nebude dotaci po Agrofertu vymáhat.

Evropská komise neproplatí 100 milionů firmě Penam. Babišova ministryně Dostálová nebude dotaci po Agrofertu vymáhat.

Tisková zpráva, Praha, 24. 11. 2020

Evropská komise neproplatí 100 milionů firmě Penam z holdingu Agrofert. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) sdělila, že české úřady zatím nebudou dotaci po Agrofertu vymáhat. 
 
Senátor Jarda Chalupský se k danému problému vyjádřil následovně: 
 
„Když se má lidem díky novému daňovému balíčku nechat v peněženkách o 15-20tis Kč ročně více, to je povyku. Ministryně s premiérem půjdou snad i za vedením Senátu žádat, aby ten jejich návrh neprošel… Že prý by chyběly peníze a kde že je vezmou? Tak třeba tady! Jeden ze střípků. Aby se občané skládali a platili miliardářovi výrobní linku, to už je podstatou špatně od samého počátku a není třeba zkoumat nějaká pravidla. Peníze a solidární podpora má směřovat od bohatších k chudším, ne aby se chudší skládali na miliardáře. Dotace, když už, má vyrovnávat externality, nerovnosti, ne je ještě víc prohlubovat. Mimochodem, Agrofert se již vyjádřil, že žádné dotace vracet nehodlá, takže EU se ošidit nenechá, ať si zaplatí český daňový poplatník.“
 
 

PhDr. Marek Hejduk, LL. M. MBA
tiskový mluvčí Svobodných

Zaujal Vás článek? Podpořte jej a autora pár Satoshi. Předem dík...

Svobodni-31